GündemÜnye

104 Yıldır Aynı Heyecan ve Coşkuyla

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 104. Yılı etkinlikleri Ünye’de büyük bir coşku ile kutlandı.

Program, Ünye Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğü çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte başladı. Programlar ilçe genelindeki okulların katılımıyla Cumhuriyet Meydanında tertip edildi. İlçe Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tören ekibi, öğrenciler ve Ünyeli gençleri selamlayarak bayramlarını tebrik ettiler.

Kuyumcu: “Gençlerimiz Geleceğimizdir”

Ünye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, günün anlamına ilişkin yaptığı konuşmada,
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki en önemli adımlardan biri de Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak bağımsızlık meşalesini yakmasıdır. O günün ardından 104 yıl geçti ve Türkiye güçlü devletler arasındaki yerini almıştır. Gençlerimizin modern çağa uygun olarak yetiştirilmesinin sorumluluğu ve bilincindeyiz. Egemen ve özgür olan devletimizin bekasını sağlayacak olan gençlerdir. Onları ahlaklı, bilgili ve bilinçli gençler olarak yetiştirdiğimiz sürece geleceğe güvenle bakabiliriz. Gençlerimiz için devletimizin her türlü desteği sağlayacağına inancımız tamdır.” ifadelerine yer verdi.

Programda şiirler okundu, gençlerin ve sporcuların sportif sanatsal gösterileri nefesler tutularak izlendi. Meydanı dolduran kalabalık gösterileri alkışlarla izledi.

Tören programı, çeşitli yarışma ve organizasyonlarda derece alan öğrencilere ödüllerinin takdimi ile devam etti. Ulusal ve uluslararası alanda başarı elde eden şampiyon sporculara ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.
19 Mayıs kutlama programları, gençlik şarkıları ve horonlar eşliğinde keyifle sona erdi.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu