GündemİlçelerSiyasetÜnye

AĞCA: “ÜRETİCİ ZORDA, FINDIK FİYATI DA ZAMLANMALI”

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanlığı, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman’a ziyarette bulundu. Üreticilerin sorun, talep ve önerilerini konuşmak üzere Başkan Sarıkahraman ile bir araya gelen parti ilçe başkanı Adem Ağca ve beraberindekiler notlarını da aldılar.

Burada bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Adem Ağca, artan akaryakıt ve diğer maliyetlerin üreticiyi zorda bıraktığını ve kaliteli mahsul üretimini de etkilediğini dile getirdi. Artan maliyetler sebebiyle fındık bahçelerinin de gübreden mahrum kaldığını söyleyen Ağca, devletin bu konu ile ilgilenmesi gerektiğine vurgu yaptı. “Piyasada her şeyin fiyatı arttı” diyen Ağca, Karadeniz’in biricik ürünü olan fındığın da değer kazanması gerektiğini söyleyerek b sezon fındığa zamlı bir taban fiyat verilmesini beklediklerini söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ise, ilçede üreticinin yanında olan faaliyetler ortaya koyduklarını söyleyerek çalışmalarını parti temsilcileriyle paylaştı. Sarıkahraman ziyaretleri dolaysıyla Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Teşkilatına teşekkürlerini ifade etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu