GündemYaşam

Yardımlar Depremzedelere Ulaşıyor

Ordu’dan gönderilen 488 adet iş makinesi ve araç, 1.882 kişiden oluşan ekip depremzedeler için seferber olurken yine 131 adet insani yardım tırı ile de ihtiyaçlar gideriliyor. Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerinde yaralar sarılmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren destek amaçlı gönderilen 488 adet iş makinesi ve araç, 1.882 kişiden oluşan ekiple seferberlik sürdürülürken Ordulu vatandaşların iş birliği ile gönderilen 131 adet yardım tırı ve kamyonlar depremzedelere ulaştırılıyor.

 

488 Adet İş Makinası, 1882 Adet Personelle Seferberlik Sürüyor

Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya’da sürdürülen çalışmalarda ekskavatör bekoloder, grayder, yükleyici, lobed, vinç, arazöz, vidanjör su tankeri, mobil lenaratör, çekici, kamyon ve mobil sağlık araçlarından oluşan toplamda 488 adet iş makinesi ve araç ile arama-kurtarma ekibi, sağlık ekibi, teknik ekip, güvenlik ekibi, yerel destek ekibi, özel sektör ve vasıflı ve meslek erbabı olarak gruplar halinde AFAD gönüllüleri olmak üzere toplamda 1.882 personel sahada aktif çalışıyor.

 

131 Adet Yardım Tırı Ve Kamyonu Depremzedelere Ulaştırıldı

Yine Ordu’da toplanan çadır, yatak, yastık, yorgan, uyu tulumu, tıbbi malzeme, mutfak seti, battaniye, ısıtıcı, kıyafet, gıda, su, bebek maması, bebek bezi, hijyen ürünleri, yakacak vb. malzemelerinden oluşan yardımlar toplamda 131 adet tır ve kamyon ile depremzedelere ulaştırıldı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu