GündemOrduPerşembe

19 İlçede Çalışmalar Devam ediyor!

İlçelerde yatırım seferberliğini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır devam eden içme suyu problemine neşter vurdu.

Kentin her noktasına hizmet götürmek için gece-gündüz çalışan OSKİ, kırsal mahallelerin yıllardır kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor. Bu kapsamda yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinin içme suyu sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.

Bu zamana kadar iki mahallede yaşanan içme suyu hattı sorunlarının lokal müdahalelerle çözüldüğünü ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları iki mahallemizde 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi son teknolojiye göre yenilendi. Kalan bölümler ise kısa süre içinde tamamlanacak” dedi.

Oski Genel Müdürü Murat Us: “Yıllardır Beklenen Çalışmayı Kısa Süre İçinde Bitireceğiz”

19 ilçede çalışmaların son sürat devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Perşembe ilçesinde sürdürülen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağını belirtti.
Saray ve Şenyurt Mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Us, şu ifadelere yer verdi:

“OSKİ Genel Müdürlüğü olarak ilçelerimizde sürdürdüğümüz yatırım çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır yaşanan içme suyu hattında önemli bir mesafeyi geride bıraktık. Toplamda 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında iki mahallemizde 1 adet 100 m3’lük içme suyu deposunun betonarme çalışması tamamlanırken, 2 adet maslak ve 1 adet su alma yapısının çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda başladığımız bu çalışmalar sonunda iki mahallelerimizin yıllardır özlemini çektiği temiz içme suyu problemini de ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu