GündemOrdu Valiliği

2 Bin 112 Çocuğa Mektup Yazarak İsteklerini Yerine Getirmişlerdi

Vali Tuncay Sonel, eşi Handan Sonel ile birlikte Dünya Yetimler Günü münasebetiyle düzenlenen iftar programına katılarak orucunu yetim ve öksüz çocuklarla  birlikte açtı. Bir restorantta gerçekleştirilen iftar programına, Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Erkan Karahan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy, yetim ve öksüz çocuklarımız ve aileleri katıldı.

 

İftar öncesi yetim ve öksüz çocuklarımızın masalarını  tek tek gezen, çocuklarla ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Sonel, hal ve hatırlarını sorarak çocuklarla bir süre sohbette bulundu, çeşitli hediyeler verdi. İftar programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftülüğü Vaizi Niyazi Yılmaz tarafından  okunan Kuran tilaveti sonrası yemeğin ardından dua edildi.

 

Mübarek Ramazan ayında yetim ve öksüz çocuklarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren  Vali Tuncay Sonel, devletin güleryüzünü ve şefkatini bir kez daha onlara gösterdi. Ordu Valiliği görevine başladığı ilk günden itibaren şehit, gazi, dul, yetim, öksüz, engeli olan, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan aileler başta olmak üzere toplumun her kesimine kucak açan Vali Sonel, Ordu genelinde tespit ettirdiği 2112 yetim ve öksüz çocuğa mektup yazarak, ”Annen ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin, onlardan isteyeceğin ne olurdu? sorusunu sormuş, gelen cevaplara göre de çocukların isteklerini yerine getirmişti. Vali Tuncay Sonel, iftar programında da yetim ve  öksüz evlatlarımızın istek ve taleplerini not alarak, yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu