GündemOrdu

20 GÜNLÜK BEBEĞİNİ BAHÇEYE GÖMDÜ!

 

Ordu’da yeni doğmuş bebek cesedi, toprağa gömülü vaziyette bulundu. Altınordu ilçesindeki olaya ilişkin anne ve kız kardeşi gözaltına alındı. Anne suçunu itiraf ederken bebeğin emzirirken boğulduğunu iddia etti.

Olay, ilçeye bağlı Karşıyaka Mahallesi 933 Sokak’ta akşam saatlerinde meydana geldi. Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, 11 Eylül tarihinde dünyaya gelen kız bebeğinin annesini gözaltına aldı. Bebeğin evde olmaması üzerine kadını sorguya alan polis ekipleri, kadının sorgusunda bebeğini gömdüğü bilgisine ulaştı. Kadının itirafı üzerine evlerinin karşısında bulunan tarlada arama yapan polis ekipleri, çöp torbasına benzer bir şeye konularak gömülen bebeği çıkarttı. Bebeğin cesedi, otopsi için Ordu Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Anne ve Kız Kardeşi Adliyede

Olayla ilgili anne Bilge Ç. (26) ile yardım ettiği gerekçesi ile annenin kız kardeşi Beyza Ç. (23) dün gözaltına alındı. Emniyette ifadelerine başvurulan şüphelilerden Beyza Ç. emniyetten serbest bırakılırken, anne Bilge Ç. ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Anne Bilge Ç., burada basın mensuplarının “Neden yaptınız?” sorunu ise cevapsız bıraktı.

Sağlık Birimleri Bebeği Kontrol Etmek İstemiş

Öte yandan cesedi bulunan bebeğin 11 Eylül tarihinde dünyaya geldiği bilgisine ulaşıldı. Bebeğini kontrol için sağlık kuruluşundan çağrıldığı ancak götürülmediği için polis ekiplerine bilgi verildiği, bu nedenle emniyet güçlerinin çalışma başlattığı öğrenildi.

 

Anne: “Emzirirken Boğuldu!”

Öte yandan annenin bebek için kayıp ihbarında bulunduğu da ileri sürülürken, anne Bilge Ç.’nın emniyetteki ilk ifadesinde bebeği emzirirken boğulduğunu ve hayatını kaybedince de evlerinin karşısında tarlaya gömdüğünü iddia ettiği öğrenildi. Anne Bilge Ç. Adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilirken kız kardeş Beyza Ç. Serbest bırakıldı.

Bebeğin kesin ölüm nedeni Adli Tıp’taki otopsinin ardından netlik kazanacak.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu