Cumhuriyet Halk Partisi Demokrasiyi Uygulamaya Çalışan Bir Partidir

527

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Ünye’de bulunan basın mensuplarıyla ilçe başkanlığında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Başkan İsa Maral, Demokrasiyi uygulayan ve içselleştiren tek parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirterek; “ Yaklaşık 1 ay önce bir kongremiz oldu. İlçe kongresinde de partimizin asıl sahibi olan üyeler ve delegeler bizleri bu yönetime uygun gördü. Parti içerisinde bizim bir yarışımız oldu. Biz baştan beri geçmiş yönetimde dâhil olmak üzere bu işin kazananının Cumhuriyet Halk Parti’si olmasıydı. Bunu da birlik ve beraberlik içerisinde kongremizi tamamladık. Diğer partilerden ayrı olarak Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinden başka kendi içinden olsun Türkiye’de olsun demokrasiyi içselleştiren veya uygulamaya çalışan başka bir ikinci parti yok.” dedi.

Önümüzde Çok Çetin Bir Dönem Var

Başkan Maral,”İktidar Partisi’ne baktığımız zaman en küçük ilçeye varıncaya kadar adaylar neredeyse partinin genel başkanı tarafından işaret ediliyor. Eğer yasa gereği adaylık konusunda ısrar edenler olursa da kongreler erteleniyor. Ertelendikten sonra da bir atama ile iş başına geliyorlar. Bu anlamda bizim kendi içimizde uyguladığımız demokratik yarış bazen parti içi karışıklık olarak da anlaşılıyor. Bunun böyle olmadığını diğer partilerin bir meşruiyeti sorgulanan bir uygulama ile yöneticilerin seçilmesi aslında onlarda daha büyük bir karışıklık yaratıyor. İlçemizde, Ordumuzda ve bütün Türkiye çapında mahallelerden başlayarak bir seçim süreci sonucu 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara’da 36. Olağan kongremizi de yapacağız. Bundan sonra ise önümüzde çok çetin bir dönem başlayacak.” dedi.

Başarılı Olmaya Mecburuz

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye’nin yeniden kurulacağını söyleyen Maral, “Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye yeniden kurulacak. Türkiye açısından başarılı olmaya mecburuz. Bu yeniden kurulma şekli biz istiyoruz ki bizim düşüncelerimiz doğrultusunda ve Türkiye’yi ileriye götürecek şekilde bir kurulma olsun. 21. Yüzyılda yalnızca siyasi partiler değil demokratik kitle örgütleri ve insanlarında içine katıldığı neredeyse doğrudan demokrasi şeklidir. Bunu kuracak olan Partide CHP’dir. Cumhuriyet Hal Parti’si önümüzdeki iki yıl içerisinde ve ondan sonraki süreçte Türkiye’nin kurtuluş savaşı süresinde olduğu gibi yeniden kurucu unsuru olacaktır.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı