OSKİ Ekipleri Yaralı Şahini Hayata Döndürdü

459

Yaz kış demeden Ordu ilinin dört bir köşesinde çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, doğadaki yaban hayatına da duyarsız kalmıyor. Kabadüz ilçesindeki çalışma bölgesine giden OSKİ ekipleri, doğada rast geldikleri yaralı şahinin hayata dönmesini sağladı.

Şahini Takıldığı Yerden Kurtaran Ekipler, İlk Müdahaleyi De Yaptı

Kabadüz ilçesindeki arıtma tesislerinin bakımı, onarımı ve rutin kontrollerini yapmak üzere yola çıkan OSKİ ekipleri, Esenyurt Mahallesi kırsalında yaralı bir şahinle karşılaştı. Fındık dalına takıldığı tespit edilen şahini kurtaran ekipler, hemen burada ilk müdahaleyi yaptı. Şahinin kanayan kanadına tampon yapan ekip personeli bu sırada yetkililere de bilgi verdi. Sonrasında ise Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen yaralı şahinin doğaya geri dönmesi sağlandı.

Yaban Hayatına Duyarsız Kalamayız

OSKİ ekipleri, görevleri gereği sürekli arazide olduklarını belirterek, “İşimiz gereği sürekli arazide oluyoruz. Görev esnasında ise zaman zaman değişik yaban hayvanlarıyla karşılaşabiliyoruz. Aynı yaşam alanını paylaştığımız yaban hayvanlarımıza karşı duyarsız kalmamız mümkün değil. Bugün de karşılaştığımız yaralı şahini kurtararak ilk müdahalesini yaptık ve ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettik” dedi.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı