Ünye Belediyesi’nden Öğrencilere Sınav Desteği

881

Yeni sınav sistemi ile birlikte sınava girecek öğrencilere destek amacı ile Ünye Belediyesi Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 8’nci ve 12’nci sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlık test kitapları hazırladı.

Soru bankası şeklinde hazırlanan kitaplar Ünye’de eğitim gören öğrencilere dağıtıldı. Özellikle yarıyıl tatilinde öğrencilerin zamanlarını doğru ve verimli bir şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla hazırlanan soru bankası kitaplarının dağıtımına Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’da katıldı. Başkan Çamyar’a Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel de eşlik etti.

Kitap dağıtımında konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, “Öğrencilerimizin geleceğine yön veren sınavlarında böyle bir hazırlık gerçekleştirerek destek veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anafarta Ortaokulu’nda gerçekleştirilen kitap dağıtımında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bizler çok daha zor şartlarda eğitim görerek bugünlere geldik. Sizler çok daha şanslısınız. Biz birleştirilmiş sınıflarda ders görürken, bugün gelinen noktada sınıflarımız 20-30 kişilik oldu. Bugün bu sıralarda okuyan sizler belki de geleceğin idarecileri olacaksınız. Ünye Belediyesi olarak bizler de bu süreçte sizlere destek olmak amacı ile soru bankaları hazırladık. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Ünye Belediyesi öğrencilere sınavlarda destek olmak amacı ile Fen ve Matematik olmak üzere ilçe genelinde dağıtılmak üzere 7 bin 500 soru bankası kitabı hazırladı.

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı