Bizim De Söz Hakkımız Olacak

478

Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına tekrar aday olduğunu açıklayan Başkan İsmet Çat,” yeni yönetim ile beraber esnaflarımızın sorunları ile daha fazla ilgileneceğiz.” dedi. Ünye Çakırtepe Sami Sosyal Tesislerinde basın kuruluşları ile bir araya gelen Başkan İsmet Çat, esnaf sorunlarının çözümü noktasında daha fazla iyileştirmelerin olacağını söyledi.
Başkan Adayı Çat,” Bizler 20 yıldır sürdürdüğümüz görevimizi arkadaşlarımızın isteği üzerine tekrar aday olmayı düşündük. Tabi ki basın gücünün burada adaylığımız konusunda daima bizlere en büyük destekçimiz olduğunu söyleyebiliriz. Daha önceden 7 oda olarak çalışıyorduk. Şimdi ise bir odaya düşürdük. Gerek arkadaşlarımızın isteği üzerine gerekse tekrar esnaf kardeşlerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması için aday olduğumuzu söylemek isterim.” dedi.

20 Yıldır Bu Görev İçerisindeyim

İsmet Çat,” Yaklaşık olarak 20 yıldır bu görevi sürdürmekteyim.2005 yılında tam faal olarak çalışan odalarımız vardı. O yıllarda kapatılan odalarımızla sayımız 185’e kadar düşüş yaşamıştı. Fakat bizler mücadelemizi sürdürmeye devam ettik. Birlik başkanlığımıza müracaat ederek kapanan odalarımız olduğunu söyledim. Ayakkabıcılar, giyim ve kuaför odalarımız bünyesinde olması gerektiği konusunda destek istedim. Onlarda kabul görerek mahkeme kararı ile sayımız 320 oldu. Yeni odamıza geçtiğimiz mayıs ayında yerleştik. Yaptığımız çalışmalarımızla beraber hizmetlerimiz ve odalarımız herkes tarafından takdirle karşılanıyor.” dedi.

Ünye’de Toplam 4 Sivil Toplum Örgütümüz Var

Ünye’de bulunan sivil toplum örgütleri hakkında bilgi veren Başkan Adayı İsmet Çat, ”Ünye’de toplam sivil toplum örgütü olarak 4 tane odamız var. Biz gerçekten 4 oda birden çalışıyoruz. Toplamda 420 üyemiz var. Oy kullanacak üye sayımız ise 380 kişidir. Önümüzdeki günlerde yeni gelecek sistemle beraber diğer odalarımız bağımsız olduğundan dolayı bizlerinde söz hakkı olacak.” dedi.

Ocak 25’te Kongreye Gidilecek

Seçimin ocak sonunda olacağını söyleyen Başkan Adayı İsmet Çat,” Kongremizi Ocak ayının 25’inde gerçekleştireceğiz. Bizlere destek veren bütün arkadaşlarımızı esnaf kardeşlerimizi 25 Ocak Perşembe günü saat 11’de Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulunda düzenleyeceğimiz kongremize bekliyoruz.” dedi.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı