8 Bin Çocuk “Çömlek Ve Arkadaşları” İle Buluşuyor

475

Ünye Sanat Tiyatrosu’nun yeni sezon çocuk oyunu olan “Çömlek ve arkadaşları” Ünye Belediyesinin sponsorluğunda ilkokullarda oynanmaya başladı.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi tiyatroyu çocuklara sevdirmek ve onların bu geleneği unutmamalarını sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Ünye sanat tiyatrosu kurucusu Hamza Alp “Amacımız çocuklarımızı bizim kendi kültürümüzle tanıştırmak, televizyonlardan gördüğü hayali kahramanları değil, bizim kendi kahramanlarımızı öğretmek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar bizlere sponsor oldu. Böylece ilkokul çağındaki çocuklarımızı hem tiyatro ile tanıştırıyoruz, hem de Türk tiyatrosunun geleneklerini onlara anlatmış oluyoruz” diye konuştu.

Halk Bilimci ve Ünye Yaşayan Kültürel miras müzemizin koordinatörü İhsan Akbulut’un derlediği “Çömlek ve arkadaşları” oyunu ile sahnede çocuklarla buluştuklarını kaydeden Alp “Ünye Belediyesi sponsorluğunda 8 bin ilkokul öğrencisini tiyatro ile tanıştırmış olacağız. Öğrencilerimiz çevreye duyarlılığı, arkadaşlığı, hayvan sevgisi gibi konularda oyunumuz sayesinde bilinçlenmiş olacak. Bu bilinci çocuklarımıza kendi kahramanlarımız ile anlatıp geleneksel Türk halk tiyatrosunu da onlara aşılamış oluyoruz” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı