Sokak Hayvanları “Biz De Canız” Kermesi ile Unutulmadı

595

Ünye Belediyesi ve Ünye Doğru Cevap Koleji işbirliği ile sokak hayvanları yararına “Biz de Canız” adı altında bir kermes düzenlendi.

Ünye Cumhuriyet meydanında düzenlenen kermese katılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza attıklarını kaydetti. Başkan Çamyar yaptığı konuşmada “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tek tek belirleyerek kent bilgi sistemimize işledik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu bizim en temel felsefelerimizden bir tanesi” dedi.

“3,5 Milyon Liraya Yakın Yardım Gerçekleştirdik”

Görev süresi boyunca sosyal belediyecilik alanında önemli faaliyetler yürüttüklerini söyleyen Başkan Çamyar, “3,5 yıllık görev süremiz boyunca başta “Askıda Ekmek”, “Sosyal Market” uygulamamız ve geneline baktığımızda ayni ve nakdi yardımlar olmak üzere toplamda 3,5 milyon liraya yakın yardım gerçekleştirmiş olduk. Öte yandan Ünye Belediyesi olarak da farklı sosyal sorumluluk projelerinin de paydaşlığını yapıyoruz. Ünye Kent konseyimizle geçtiğimiz kış üst bölgelerimizde ki okullarımıza atkı ve bere gönderdik. Yine bir başka özel okulumuzun “Minik Ayaklar Üşümesin” projesi gibi projeleri ortak yürütüyoruz. Bugün de özel bir okulumuz ile Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün ortak çalışması sonucu sokak hayvanlarımız için “Biz de Canız” adı altında bir kermes düzenledik” diye konuştu.

“Sokak Hayvanlarımız İçin Örnek Projeler Hayata Geçirdik”

Sokak hayvanları bizim için çok önemli diye konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu kapsamda Ünye Belediyesi olarak ilçemizde bulunan barınma merkezinin daha iyi koşullara kavuşması ile ilgili Ordu Büyükşehir Belediyemizle beraber ortak bir çalışma yürütüyoruz. Mevcut alanın yetersiz olduğunun bilinci içerisindeyiz. Bu kapsamda sokak hayvanlarımız için eski Ünye evi tarzında minik kulübeler yaptık ve düzenli şekilde kontrollerini yapıyoruz. Yine kış mevsimini düşünerek hayvanlarımızın aç kalmaması için mama desteğinde bulunuyoruz” dedi.
“Başkan Çamyar Her Zaman Yanımızda”

Doğru Cevap Koleji kurucu ortağı Ferhat Demirci ise yaptığı konuşmada “Ünye Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Çamyar bize her anlamda destek veriyor. Özellikle sosyal sorumluluk projelerinde bir aile gibi çalışıyoruz. Sağ olsun biz projeyi sunuyoruz, başkanımız her türlü desteği veriyor” diye konuştu.

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı