Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere Kitap Desteği

509

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısını son ders zili bugün çaldı. Ünye’de karne töreni Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Karne merasimine Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.
Ünye Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile öğrencilere sömestr tatilini verimli geçirebilmeleri için test kitapları hediye edildi.

Başkan Çamyar, “Öğrencilerimiz İçin Test Kitapları Hazırladık”

Karne töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, geleceğimizi umutlu ellere bırakabileceğimiz iyi bir neslin yetiştiğini söyledi. “Bugün sizler için en güzel günlerden bir tanesi” diyen Başkan Çamyar, “Ünye Belediyesi olarak eğitimin sürekli yanında olmaya devam ediyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını tespit edip, devlet yatırımları başta olmak üzere belediyemizin yapacağı hizmetleri gün gün takip ediyoruz. Bugün de son sınıfta sınavlara hazırlanan değerli öğrencilerimize tatil döneminde çözsünler diye soru kitapları hazırladık. Geçtiğimiz hafta da ortaokul öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştirdik. Bu kitaplarda ki soruların sizlere sınavlarınızda yardımcı olmasını diliyorum” dedi.

Kaymakam Güney, “Sorgulayan Bir Nesil Yetiştirmeliyiz”

Törende konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise sorgulayan, merek eden ve mukayese eden bir gençlik yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kaymakam Güney, “Nerelerde hata yaptık ve bunun neticesi ne oldu. Neleri daha iyi yapabiliriz gibi soruları kendimize sürekli sorar ve doğru cevapları bulursak o kadar başarılı oluruz” diye konuştu.Konuşmaların ardından başarılı öğrencilere ödülleri verildi.

Karne İle Birlikte Test Kitapları Dağıtıldı

Ödül töreninin ardından ise protokol üyeleri sınıflara geçerek öğrencileri karnelerini takdim etti. Ünye Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hazırlanan soru kitaplarının da dağıtımının gerçekleştirildiği programda Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Çamyar, öğrencilere başarılar diledi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı