Ak Parti İlçe Başkanlığına İlk Aday Hüseyin Şener

576

Ünye Ak Parti İlçe yönetiminden daha önce istifa eden İş Adamı Hüseyin Şener, ilçe başkanlığı için ilk aday oldu.

Bugün sabah kahvaltısında basınla birlikte olan Hüseyin Şener Ak parti ilçe başkan adayı olmak bir onurdur dedi. Ak partiye üye olan herkesin aday olabileceğini belirten Şener “Biz bir dava için mücadele ediyorsak günü ve zamanı geldiğinde aday oluruz, teveccüh üyelerimizin ve büyüklerimizindir. dedi. Başkan Adayı Şener “Bu koltuklar bize güç vermek için değil, aksine biz ona güç katmak için orada olacağız. En önemlisi de o koltuklar kimseye baki değildir. Biz buraya seçildiğimizde daha fazla efor sarf ederek hükümet adına devlet adına yapılacak olan yatırımların daha hızlı bir şekilde ilçemize ve bölgemize gelmesi için çalışacağız.” dedi.

Biz çalışmalarımızı en alt kademeden en üst kademeye kadar birlikte yürüteceğiz diyen Şener “Birlik beraberlik içinde Ünye için ne lazımsa onu yapacağız. Amacımız Ünye’ye hizmet ise geresi teferruattır” dedi.

Başkan Adayı Hüseyin Şener “Ak partide çoğulculuk vardır, tekilcilik yoktur. Ak Partide siyaset halkla yapılır, kapılar arkasında değil. Bu anlamda nasip olurda İlçe Başkanlığı tarafıma tevcih ederlerse Ünye de ki teşkilatı toparlayıcı olacağım. Kavgacı olmayacağız. Bizim kavgalarımız Ünye’ye birçok şey kaybettirdi.

Ünye’mizin birçok sorunları var. Organize sanayi için adımlar atıldı, gerekli işlemler yapıldı ama hızlanması lazım. Bir küçük sanayi sitesi sorunumuz var. Ünye güzelleşiyor ama bir taraftan da ticari hacmini geliştirmemiz lazım. Bu tip sorunların üzerine eğilmemiz lazım buda çoğulcu adaylarla yani çoğulcu fikirlerle olur. Bu memlekete hizmet getirmemiz gerekiyor. Ünye’nin kavga dövüşle vakit kaybetmemesi lazım.

Çevre ilçeler ikinci yada üçüncü Organizenin temellerini atarken bizim hala birincide kalmamız ayrı bir sorun. Bunun mücadelesinin Sayın Bakanımız Numan Kurtulmuş tarafından verildiğini gayet iyi biliyoruz. Arif Başkan bunu belirli bir aşamaya kadar getirdi.Bu bir bayrak yarışı. Bizde bu bayrak yarışına talibiz. İnşallah bu süreçleri biz hızlandırır ve tamamlarız.

Ak Parti’ye kaydı olan her üye aday olabilir. Bu koltuklar gelip geçici ve bu nedenle koltuklara için tapmamamız lazım. Koltuklardan güç alan değil koltuklara güç veren bir insan olmamamız lazım. Önce hakkı ve hakkaniyeti alarak başkanlık yapmamız lazım. Ben bunları yapacağıma söz veriyorum.

Biz halkın içerisinde siyaset yapacağız. Kapalı kapılar arkasında değil ,halkın içerisinde siyaset yapacağız. Normal günlük kıyafetlerimizi giyip sokakta olacağız, telefonlarımız açık olacak. İnsanların derdine derman olacağız. İnsanları bağırıp, öteleyen değil ,kucaklayıcı olacağız. İnşallah bundan sonrası benim ve diğer adaylar için iyi olur.

Ünye’miz belediye açısından güzel hizmetler yapıyor sunuyor, ama devlet yatırımları da almak zorundayız. Bunlara da tetikleyici olmamız lazım ilçe başkanı olarak.

Teşkilatımızı biraz daha hareketlendirmemiz lazım, teşkilatımız son zamanlarda içine kapanık bir teşkilat oldu. Mahalle başkanlarıyla, üyeleriyle buluşamaz bir teşkilat haline geldi. Allah izin verirse başkan ben olursam ki şayet çok kısa aralıklarla tabandan, tavana kadar toplantıları gerçekleştireceğiz. Kurucudan tut şuan ki yeni üyeye kadar en kısa zamanda toplayarak iç istişareleri yaparak ulaşılmaz olmayacağız. Halkın içerisinde ve bir telefon kadar yakın olacağız. İnşallah bu dilek ve temennimle ben önümüzdeki ilçe başkanlığı seçimi için adaylığımı açıklıyorum. İnşallah Ünye’miz için Ünyeli için hayırlı olur, diğer adaylar içinde hayırlı olur.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı