Odalardan Ticaret Lisesine Kitap Desteği

547

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Ticaret lisesinde Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Okul kütüphanesine kitap hediye eden Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor ve Okul Müdürü Mustafa Temiz’in organize ettiği sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney toplantıda yaptığı konuşmadan eğitime en güzel desteğin kitap olduğunun söyledi; “Toplumsal sorumluluk projelerinde her zaman gönüllü olarak gördüğümüz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızı ve Ticaret Borsası Başkanımızı ve kurumsal yapılarını tebrik ediyorum. Toplumsal sorumluluk projelerinin en anlamlı projelerinden birincisi belki de eğitimdir. Eğitimde de en güzel hediye, en güzel destek kitaptır. Ben bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu sorumlulukla böyle güzel işlere vesile olacaklarına inanıyor ve kendilerini tebrik ediyorum. Tabi marifet iltifata tabidir. Ticaret Odası ve Borsası başkanlarımızı ve okul idaremizi de tebrik ediyorum. Böyle bir ihtiyacı görmesi, talepte bulunması ve böyle güzel bir kütüphane ve kitaplık oluşturması yapılan yardımların ve alınan katkıların nereye gittiğini görmek açısından önemli. Buraya teslim edilen kitapların çocuklarımızın eğitimlerini, bilgi düzeylerini, bilgi birikimlerinin artmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal Oda başkanlarına teşekkür ederek; Gerek Ticaret Lisesi’ne yapmış olduğu katkılar gerekse Milli Eğitim’in muhtelif alanlarında zaman zaman ihtiyaç hissettiğimizde Mustafa Bey ve Durmuş Bey’in hiç bir talebimizi geri çevirmediler. Dolayısıyla Lisemize yapmış oldukları bu çok önemli ve anlamlı, eğitimin bizzat içinde olan katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum.” dedi.

Okul kütüphanesinin güzelleştirildiğini ifade eden Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu “Okul Müdürümüz Mustafa Temiz’e teşekkür ediyorum. Burada yaklaşık dördüncü programımız. Diğer okullarımızda gelip bizlerden talepte bulunuyorlar ama buraya daha rahat yardım eli uzatıyoruz. Çünkü yapılan bir güzellik var. Buranın kütüphanesi çok özel ve güzel. Mustafa Temiz Hocamız gerçekten çok güzel şeyler yapıyor, kendisini takdir ediyoruz.”

Eğitim materyalleri konusunda diğer okullarında ihtiyaçları olduğu vurgusu yapan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor “Talep olmasa bile okullara her türlü desteği sağlamaya hazırız, Okullarımız bizim gözümüz kulağımız. Okullarımızın yanında olmamızın gerekliliğine inanan insanlarız. Tabi ki davete icabet önemli Mustafa Hocamıza teşekkür ediyoruz. Diğer okullarımıza gönüllü olarak kendileri aramadığı halde gittiğimiz okullarımızda var. Ciddi bir ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. İnkur’da ki Ortaokulumuzun talebi yok ama kendimiz genel sekreterimiz ve çalışma arkadaşlarımızla beraber planlayıp orada da bir şeyler yapalım dedik. Okullarımızın eğitim ile ilgili olan materyallerine destek olabilmekte fayda var diye düşünüyoruz. Burası da onlardan biri. Gücümüzün yettiğince burada olduk ve olmaya da devam edeceğiz.”

Ünye Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Temiz okul kütüphanesini her yıl yenilediklerine dikkat çekerek bu yıl içinde 330 kitabın öğrenciler ile buluştuğunu belirterek hayırseverlere teşekkür etti ; “ Her sene düzenli olarak kütüphanemizi zenginleştirmeye çalışıyoruz. Her yıl kitaplar okunuyor, okundukça yıpranıyor ve zamanla kayboluyor. Gerek Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Durmuş Zor Bey, Gerek Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu Bey gerekse oda sekreterlerimiz ne zaman kapılarını çaldıysak bizlere hiç hayır demediler. Bu yıl 330 adet güncel,2016-2017 basımı popüler kitapları temin ettik. Hem Edebiyat Öğretmenlerimiz hem de diğer öğretmenlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda uygun fiyatlardan kitaplarımızı almaya çalışıyoruz. Kitap konusunda belli bir sayıya ulaştık bundan sonra kitapların niteliğini artırmaya çalışacağız. Kitapların kullanıldığını da gördüğümüz zaman bizler mutlu oluyoruz. Hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı