Ünye EMITT’e Damgasını Vurdu

525

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2018’de Ünye standı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Ünye, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMITT) kendine özgü konseptiyle ilgi topladı. 85 ülkeden 4 bin 800 iştirakçiyle kapılarını İstanbul’da açan EMITT Turizm Fuarı’nda yerini alan Ünye Belediyesi’nin standı, adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’nin bir benzerini İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki fuar alanına kuran Ünye Belediyesi ağırladığı binlerce ziyaretçiye ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıttı. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın misafirlerle tek tek ilgilendiği stantta, ziyaretçilere su böreği ve Ünye lokumunun yanı sıra fındık ikram edildi.

Turizm alanında son dönemde özellikle Kültür Yolu projesiyle önemli adımlar attıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilçelerinin önümüzdeki yıllarda turizm alanında artan bir ivme ile adından söz ettireceğini söyledi. Başkan Çamyar, EMİTT fuarında ilçemizin var olan güzelliklerini sergiledik. Binlerce misafirlerimize ilçemizin tarihi, kültürel ve yöresel güzelliklerini anlatarak zenginliklerimizi tanıtma imkanı bulduk. Çok sayıda turizmci standımızı ziyaret ederek ilçemiz hakkında bilgiler aldılar.“80’in üzerinde ülke, 5 bin firma ve markayı bir araya getiren EMİTT fuarı bizlere ilçemizin özellikle turizmde hak ettiği seviyeye gelmesi için devam eden çabamıza ciddi bir katkı olacak” dedi.

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı