Toplu Taşımada Tarihi Gün Yarın

452

Büyükşehir Ordu’da Büyük Değişim

“Toplu Ulaşımda Modern Dönüşüm Ordu’muzda” sloganıyla 2 Şubat Cuma günü düzenlenecek olan hizmete alma töreni öncesinde açıklama yapan Başkan Enver Yılmaz, “Yılların biriken ve kangren hâline gelen sorunlarına tek tek neşter vuruyor, hayata geçirdiğimiz büyük projelerle kentte gerçekleştirdiğimiz değişim ve dönüşüme bir yenisini daha ekliyoruz. Yeni Toplu Ulaşım Sistemi nedeniyle Cuma günü Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceğimiz törene tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

177 Yeni ve Modern Araç Hizmet Verecek

Yaklaşık 340’a yakın toplu taşıma aracını 177’ye düşürerek Ordu ilinde toplu ulaşıma yönelik önemli bir dönüşüm yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2 Şubat 2018 Cuma günü saat 14.00’te Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda hizmete alma töreni gerçekleştiriyor. Başkan Yılmaz, toplu ulaşımda modern dönüşüme imza attıklarını söyleyerek Altınordu’da modern ve çağdaş toplu taşıma araçları ile ulaşımda geçmişin tüm sorunlarından kurtulacaklarını belirtti.

Yaşlı ve Engelliler Konforlu Ulaşım Sağlayacak

3 yıllık hazırlığın ardından yeni ve modern araçlarla şehir trafiğinde ciddi rahatlama sağlayarak kent ulaşımını üst düzeye çıkaracak yepyeni bir sistemin artık hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Mor beyaza büründürdüğümüz klimalı, engelli erişimine uygun ve ayakta yolcu taşıma özelliği bulunan modern toplu taşıma araçları ve yerleştirdiğimiz duraklarda özellikle yaşlı ve engellilerimizin rahatlığını ve vatandaşlarımızın keyifle yolculuk yapmasını sağlayan ergonomik bir ortam oluşturuyoruz. Geçmişte bazı bölgelere birden fazla hat kullanarak ulaşan vatandaşlarımız hastane, üniversite ve toplu konut bölgelerine artık tek araç kullanarak gidebiliyor. Durak haricinde indir-bindir yapılmasından dolayı trafikte yaşanan aksaklıklar sona eriyor. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmemek için durak harici indir-bindir yapılmıyor” diye konuştu.

Akıllı Kart, Riskleri Ortadan Kaldırıyor

Yeni sistem ile geçmişte araç hareket ederken, ödenen ücretler nedeniyle şoför esnafının ve yolcuların yaşadığı tehlikelerin artık ortadan kaldırıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “ ‘Akıllı Kart’ ödeme sistemi ile yolculuk sırasında şoförlerimizin dikkati dağılmıyor ve güvenli yolculuk sağlanıyor. Araçlara yerleştirilen GPS modülleri ile araçlara ait konum ve hız gibi bilgiler Ulaşım Kontrol Merkezine (TUM) aktarılıyor, araç içi kameralar ile araçların kontrol ve takipleri yapılıyor. Sefer saatlerinin düzenli olmamasından dolayı durakta bekleyen vatandaşlarımızın ‘Araç ne zaman gelecek?’ sorusu yeni uygulama ile sona eriyor. Halkımız, sefer saatlerinde yapılan yeni veri girişlerine cep telefonu uygulamalarından ve ilgili web sayfalarından kolaylıkla ulaşabiliyor” şeklinde konuştu.

İndirimli ve Ücretsiz Yararlanacaklar Belli Oldu

Öğrenciler ve 60-65 yaş arası vatandaşların indirimli olarak faydalanacağı yeni toplu taşıma sisteminde kimlerin ücretsiz olarak seyahat edebileceğini de açıklayan Başkan Enver Yılmaz, “Engelliler ve engelli refakatçıları, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız, polis, jandarma, zabıta görevlileri, gazi, eşi ve çocukları, milli sporcular, şehit dul ve yetimleri, Ordu Vazife malülleri, Pazar günü hariç 07.00-19.00 saatleri arasında resmi kıyafetli olarak hizmet veren posta görevlileri ile sarı basın kartı sahibi basın mensupları ücretsiz olarak yararlanabilecekler” dedi.

Törenimize Tüm Hemşehrilerimiz Davetli

Yılların biriken ve kangren hâline gelen sorunlarına tek tek neşter vurduklarını sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, “Hayata geçirdiğimiz büyük projelerle kentte gerçekleştirdiğimiz değişim ve dönüşüme bir yenisini daha ekliyoruz. Yeni Toplu Ulaşım Sistemi nedeniyle 2 Şubat 2018 Cuma günü Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan törene tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı