Bu Başarı Enver Başkanın

608

[tdm_block_team_member name=”Hamza Alp” tds_social=”tds_social1″ facebook=”https://www.facebook.com/hamza.alp.5682″ tds_team_member2-description_align_vertical=”content-vert-center” image_size=”auto 100%” image_alignment=”top” image_repeat=”” img_height=”eyJhbGwiOiIyMDBweCIsInBob25lIjoiMTgwcHgifQ==” tds_team_member=”tds_team_member3″ tds_team_member3-content_align_vertical=”content-vert-center” tds_team_member3-image_space=”30″ tds_team_member3-image_width=”eyJhbGwiOiIyMDAiLCJwaG9uZSI6IjE4MCJ9″ image_height=”300″ image_width=”300″ icons_padding=”1″ icons_spacing=”10″ name_tag=”h2″ tds_team_member3-f_title_font_family=”445″ tds_team_member3-name_color=”#ec0000″ tds_team_member3-title_color=”#999999″ job_title=”hamzaalp@alpmedyaajans.com” tds_team_member3-f_job_title_font_family=”445″ tds_team_member3-f_descr_font_size=”0″ tds_social1-icons_color=”#cccccc” icons_size=”20″ open_in_new_window=”yes” tdc_css=”eyJhbGwiOnsiYm9yZGVyLWNvbG9yIjoiI2NjY2NjYyIsImRpc3BsYXkiOiIifX0=” image=”5780″]

Geçtiğimiz hafta meclis toplantı salonunda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz çok sitemliydi. Burada ki bu siteminde de yerden göye kadar haklıydı. Şöyle bende bir hafızamı yokladım hakikaten başkan hakkında bir çok dedikodu üretilmiş. onun yerine kendimi koydum vallaha İnsan sadece bu dedikodulara cevap verse bırak iş yapmayı kafayı yerdi. Neden diye soracak olursanız habire birilerine cevap vermek veya kendiside avukat olduğu için bilir devamlı dava açmakla uğraşsa, kazansa bak sen yalancımışsın, sen iftira atmışsın, işte senden kazandığım parayla döner dağıttım, falanca yere bağış yaptım deyip günler geçerdi. Zaman zaman bizlerde kendisi hakkında yazılar yazdık ama bu hakaret veya kişiyi incitici karalayıcı yazılar değildi. Hepimizin amacı nasıl kendi şehrimizi en iyi şekilde hizmet alması gerekiyorsa o bağlamda yazılarımız oldu. Ancak yazının başında da söylediğim gibi bu kadar bir başkanın üzerine yalan yanlış iftiralarla gidilmesine rağmen Ordu için gelinen noktada güzel işler yapılması bence başarıdır. Bu başarı içinde başkan en üst seviyede alkışlanmalıdır. Her gün dedikodunun döndüğü bir yerde hele hele bunlar çokta mesnetsiz olduğu halde her gün sözde Ankara’dan haber geldiği, akşama sabaha dediğim bak nasıl oluyor, bir hafta sonra, bir gün sonra, belgeler elimizde birazdan açıklıyoruz. Gitti gidiyor denen başkan hala burada ise ve en önemlisi bu kadar dedikoduya rağmen Ordu’ya altın çağını yaşatıyorsa, başkanın dedikodusunu yapıp artık prim yapamazsınız.
Bizler İnsanız mutlaka bir yerde yanlışlarımız olabilir, başkanın tüm ilçelerle birlikte hizmet sunduğu nüfus 750 bin veya 20 ilçe, her ilçeye eşit hizmet etme gayretinde olan başkan tabi ki her babanın evlatları arasında biraz kayırdığı kadar oda ilçeler arasında öncelik verdiği yer Altınordu ilçesi oluyor. Biz de Ünye olarak bize yapılacak olan yatırımlarda veya çalışmalarda Belediye meclis üyelerinden ziyade Ünye basınıyla daha fazla bilgilendirme olursa bizlerde bunu vatandaşa hem görsel olarak hem de yazılı olarak izah eder başkanın düşüncelerine ortak olmuş oluruz. Seçimde verdiği sözleri tek tek yerine getirme gayreti içinde olduğunu aktarırız.


Sonuç olarak, yapılan bunca acımasız eleştirilere rağmen kimisine kulağını kapamış, kimisini görmezden gelmiş ve işine bakmış bir başkanı kusara bakmayın kimse görevden almaz. Enver Başkanı görevden ancak alırsa seçimlerde halk alır, ona da daha çok vakit var. O zaman biz bağcıyı dövmeyelim hep birlikte üzüm yiyelim.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı