Ünye Doğru Cevap Koleji İl Birinciliğine Koşuyor

833

Liseler arası basketbol turnuvasında Ünye birincisi olan Ünye Doğru Cevap Anadolu Lisesi, il birinciliği için çıktığı ilk maçı olan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesini 57-54 yenerek il birinciliği final maçını sabırsızlıkla bekliyor.

Müsabakanın başından itibaren önde olan Fatsa temsilcisi son 4 dakikada 16 sayı fark ile önde olmasına rağmen Ünye Doğru Cevap Anadolu Lisesi maç disiplininden kopmayarak 57-54 müsabakayı kazanarak Ünye’yi azmi ve hırsı ile en iyi şekilde temsil etmiştir.

Maç sonu Doğru Cevap Yön. Kur. Başk. Mustafa KAYA ve Genel Koordinatör Ferhat DEMİRCİ ile yapmış olduğumuz söyleşi de Doğru Cevap Koleji öğrencilerine akademik eğitimin yanı sıra sportif faaliyetler ve kültürel organizasyonda bölgeye farkındalık yaratacaklarını belirttiler. Hatta önümüzde ki günlerde öğrenci ve velilerine tiyatro faaliyeti ile ilgili sürprizleri olduklarını belirttiler.

-SN Mustafa KAYA Doğru Cevap Anadolu Lisesi dönem başından itibaren akademik kadrosu ile ön planda idi şimdi sportif faaliyetler de de Ünye yi temsil ediyor düşüncelerinizi alabilir miyiz?

‘’Evet biz ekip olarak iddalı bir akademik kadro kurduğumuzu her mecra da dile getirmiştik.

Dönütlerimiz de tüm eğitim camiasından, akademik kadromuzun ön planda olduğu doğrultusunda. Ancak biz ulu önder Atatürk’ün ‘’ Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel

sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizdir’’ söylemini yol haritası aldığımız için hem sportif faaliyetlerde hem de akademik faaliyetlerde donanımlı bir nesil yetiştirme hedefindeyiz.

-SN Ferhat DEMİRCİ özel sohbetlerimizde Kolej olarak yeni sürprizlere hazır olun diyorsunuz. Bu sürprizler le ilgili açıklama yapacak mısınız?

‘’Arkadaşlar bizim Ünye Doğru Cevap Koleji olarak vizyonumuz sadece çocuklarım

ızı iyi matematik çözebilen iyi fen bilgisi çözebilen veya iyi sosyal bilimler soruları çözen bir nesil oluşturmak

değil. Bizim temel felsefemiz donanımlı bir gençlik yetiştirmek; sadece akademik ve sportif değil sanatsal sosyo kültürel yönden de donanımlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bizde kurum olarak Türkiye ye maal olmuş sanatçılarımızı öğrencilerimiz ile kurs ve klüp faaliyetlerinde bir araya getireceğiz. Âmâ isimleri şimdi paylaşmak istemiyorum 1-2 hafta sonra basın açıklaması ile sizlerle paylaşacağız.’’

 

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı