Eğitim Sadece Matematik Yada Fizik Değildir

690

Ünye Doğru Cevap Koleji eğitimdeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Eğitimde başarılarını devam ettiren Ünye Doğru Cevap Koleji Kültür ve Sanatsal faaliyetler kapsamında Aktör Toygun Ateş’in yönetmenliğini yapacağı tiyatro gösterilerine başlayacak.

Proje kapsamında düzenlenecek olan Tiyatro çalışmalarının Ünye için başarılı olacağını söyleyen Doğru Cevap Koleji Genel Koordinatörü Ferhat Demirci,” Bizler sanatsal faaliyetlerde ve eğitim camiasında her zaman yenilikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu bölgenin çocukları olduğumuz için ilçemizde ve farklı illerimizdeki yatırımlarımızla beraber Ünye’ye toplanmaya başladık. Şu anda lise olarak gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızı önümüzdeki süreç içerisinde Ana Sınıfı ve İlk okul olarak yatırımlarımıza ve eğitim konusunda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi.

Eğitim Sadece Matematik Yada Fizik Değildir

Eğitimin sadece matematik yada fizik olmadığını ve sanatında bir eğitim olduğunu söyleyen Genel Koordinatör Ferhat Demirci,” Biz sadece öğrencilere matematik yada fizik dersleri olarak değil sanatsal ve faaliyetlerimizle beraber iyi bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bu tabi ki bizler için bir başlangıçtır. Ünye’de eğitim camiası olarak sportif faaliyetlerimizde erkek basketbol takımımız olarak ilçe birinciliğimiz ve il ikinciliğimiz oldu.Kız voleybol takımımız ise ilçe dördüncüsü oldu. Spor olarak yaptığımız çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek tiyatro konusunda yeni bir proje içerisinde yer alacağız. Bizler Toygun ateş hocamızla beraber velilerimizi ve öğrencilerimizi kapsayan bir tiyatro oyunu hazırlamak istiyoruz. Hocamızın da yönetmen olacağı bu faaliyetlerimiz her hafta iki gün hocamızın okulumuzda olmasıyla herkesi kapsayacak şekilde bir oyun çalışmasını gerçekleştireceğiz.Oyunumuz sene sonunda Ünye’de ve çevre ilçelerde gerekirse çevre İllerde yayınlayacağız. Düzenlenmesini planlayacağımız tiyatromuzu gerek Sayın kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney gerek Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar ve iş adamlarımız ücretini ödeyerek izleyebilecekler. Etkinlik kapsamında elde etmiş olacağımız gelirlerimizi doğru cevap ailesi olarak Ünye’deki yetim çocuklarımıza bir fon oluşturmak istiyoruz. Bu şekildeki projemizi hayata geçirmek için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.”dedi.

7 Yaşında Başladığım Tiyatronun 50 Yıldır İçerisindeyim

Proje konusunda konuşan Aktör Toygun Ateş,”Yaklaşık olarak 50 yıldır tiyatro faaliyetlerinin içerisindeyim.7 yaşında başladığım tiyatro faaliyetlerine günümüze yansımalarının da etkisiyle burada bulunan doğru cevap yönetim kadrosunda bulunan arkadaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Milli eğitim federasyonunun sunmuş olduğu “Hayat Boyu Eğitim” adlı projenin destekleriyle beraber bu projeyi hayata geçirmek istedik.dedi.

 

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı