Afrin’e Sivil Toplum Örgütlerinden Fındık Kampanyası

444

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman başkanlığında Afrin’de huzur operasyonu gerçekleştiren Mehmetçikler için kavrulmuş fındık kampanyası.

Ünye Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Ticaret Odası Başkanı Durmuş Zor, Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek, Terziler Odası Başkanı İsmet Çat, Gıda Maddeleri Odası Başkanı Orhan Okuyan, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, Borsayı temsilen Erhan Aydın, Mehmet Akif Ersoy Okul Müdürü Kemal Türk ve Ziraat Odası yönetim kurulu üyeleri basının karşısına geçtiler.

Başkanların istişare yaptığı toplantıda alınan ortak kararı açıklayan Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Afrin’de mücadele veren Mehmetçikler için Bugün itibariyle kavrulmuş fındık kampanyası balattık ve 26 Şubat Pazartesi saat 17.00’de son bulacak” dedi.

Sadece fındık desteği beklediklerini belirten Sarıkahraman, maddi yardımı kesinlikle kabul etmediklerinin de altını çizdi. Osman Sarıkahraman konuşmasında; “Türkiye sınırımızda hoş olmayan terör saldırılarına karşı Suriye sınırında Mehmetciğimiz bir operasyon başlattı. Bizlerde orada vatan savunması yapan evlatlarımıza, moral-motivasyon anlamında neler yapabiliriz” diye başkanlarımızla birlikte fikir alış verişinde bulunduk. Afrin’de teröre karşı mücadele eden ve vatani görevini yapan evlatlarımıza bölgemizin ürünü olan fındık göndermeyi uygun gördük. Diğer taraftan da okullarda öğrencilerimizin moral/motivasyon artırıcı mektup kampanyasını da başlatmış olduk. Bu kampanyamızı bugün itibariyle başlayıp, bu ayın 26’sinda bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Fındıkla ilgilenen fabrikalardan ve arkadaşlarımızdan bu konuda yardım bekliyoruz diyen Ziraat Odası Başkanı Sarıkahraman “Sayın Kaymakamımızda gerekli Üst yazılarımızı almış bulunuyoruz. Gidemediğimiz, ulaşamadığımız esnaf arkadaşlarımız mutlaka olacaktır. Ulaşamadığımız arkadaşlarımıza basın yoluyla bu kampanyayı duyurmak istedik. “Ben de vatan savunmasında bulunan Mehmetciğimize destek olmak istiyorum” diyen vatandaşlarımız olursa, onların da yardımlarını kabul edeceğiz. Biz maddi yardım kabul etmiyoruz, ayni yardım yapacağız. Bu konuyla alakalı oda başkanlarımızla birlikte istişare yaparak böyle bir karar aldık. Bu hareketimizle dünya barışına da katkı sağlarız diye düşünüyorum.” dedi.

 

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı