Ünye’liler Kanlarıyla Afrin’deki Mehmetçiklerle

528

Karadeniz Kent Konseyleri birliğinin organize ettiği kan bağışı projesi kapsamında Ünye Kent Konseyi’de Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan askerlerimiz için “Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesine Feda Olsun” sloganıyla kan bağışı düzenlendi.Ünye Kaymakamlığı Ve Ünye Belediyesinin Türk Kızılayı Ünye Şubesi ile birlikte Türk askerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu’na karşı “Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesine Feda Olsun” sloganıyla düzenlediği etkinlikle kan bağışı kampanyası başlattı.

Kanımız Canımız Milli Seferberliktir

Kan Bağışının milli bir seferberlik olduğunu söyleyen Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu,”İlçemizde düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında Karadeniz Kent Konseyleri Birliğinin destekleriyle Bölgemizde bulunan 18 ilimizde milli seferberlik kapsamında kan bağışımız devam ediyor. Bu milli görevi Ünyelilerin elinden geldiği kadar en geniş katılım sağlayacaklarından hiç şüphemiz yok. Bugün burada en çok ünite kana Kızılay Kan Bankası’nın sahip olacağı düşüncesini taşıyoruz ve bu anlamda bütün vatandaşlarımızı bu milli göreve davet ediyoruz.”dedi.

Kanımız Mehmetçiklerimize Feda Olsun

Afrin’de bizler için kanlarını feda eden Mehmetçiklerimize eş zamanlı olarak 18 ilde kan bağışı kampanyası düzenlendiğini söyleyen Karadeniz Kent Konseyleri Birliği Başkanı Özgür Enginyurt,” Ordu’da ve tüm Karadeniz’de gerçekleştirdiğimiz kampanyamıza halkımızın destekleri sürüyor. Mehmetçiklerimiz bizler için şu anda Afrin’de bir savaş veriyor. Türkiye’nin bekasına göz dikmiş teröristlerin kökünü kurutmak için Türk Silahlı Kuvvetleri çok ciddi bir mücadelenin içerisinde. Bizler için kanlarını feda eden Mehmetçiklerimize Karadeniz Kent konseyleri Birliği olarak Karadeniz’deki 18 ilde kan bağışı kampanyası düzenledik. Bu kampanya Ordu Büyükşehir Kent Konseyi, Ünye Kent Konseyi, Ünye Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşiyoruz.”dedi.

Veren Elin Alan Elden Haberdar Olmaması Esası Vardır

Bizim için kanlarını veren askerlerimize kan bağışı organizasyonu gerçekleştirilmesinden memnun olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren,” Karadeniz Kent Konseyleri birliğimize, Ordu Kent Konseyi Başkanımıza, Ünye Kent Konseyi Başkanımıza ve bu tür organizasyonların tamamında yanımızda duran ve bize her anlamda destek veren Sayın Kaymakamımıza öncelikle çok teşekkür ediyorum. Ünye kan bağışı açısından Ordu’nun en önemli ilçelerinden birisi olarak bizlerde Kızılaycılık bilinci var. Bizim inancımızda veren elin alan elden haberdar olmaması esası vardır. Kızılay aslında çok önemli bir faaliyet yürütmektedir. Çünkü burada verdiğimiz kanın aslında kime gittiğini bilmiyoruz. İyiliği yapan kime yaptığını bilmeden yapıyor bu çok güzel bir şey. Ben bu kampanyaya destek olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Kimimiz Cephede Olacağız Kimimiz Cephe Gerisinde

Bugün ülkemiz tek vücut olmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bir süreçten geçtiğini söyleyen Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,”Bu gün Afrin’de ülkemizin birliğini, dirliğini, bekasını ilgilendiren son derece hayati bir mücadele veriliyor. Zeytin Dalı Harekâtı şu an itibariyle ülkemizin güneyinde yürütülüyor. Bizler hepimiz bir görev icra ediyoruz, herkesin cephede bulunması söz konusu değil, kimimiz cephede olacağız kimimiz cephe gerisinde olacağız ama bu günlerde olmamız gerek ve dikkat etmemiz gereken en önemli husus tek vücut olmamızdır. Birlik içerisinde olmamızdır, cephede bu kararlı ve şerefli mücadeleyi ortaya koyan fedakâr Mehmetçiğimize yanında, arkasında olduğumuzu göstermemizdir. Bu yeri geldiğinde sözdedir, yeri geldiğinde duayladır, yeri geldiğinde üzerimize düşen görevi yapmaktır. Bugün burada vereceğimiz kanlarımız Mehmetçiğimize moraldir bizim bu konuda duruşumuzun en somut ve en anlamlı göstergesidir.”dedi.

Etkinliğe Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Karadeniz Kent Konseyleri Birliği Başkanı Özgür Enginyurt, Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Çolakoğlu, Ünye kent konseyi yönetimi, çok sayıda vatandaş katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı