Fevzi Çakmak Mahallesi’nde İçme Suyu Hatları Yenilendi

513

19 ilçedeki içme suyu yatırımlarını yoğun bir şekilde sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Ünye ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nin içme suyu hatlarını yeniledi.

40-50 Yıllık Borular Yenileriyle Değiştirildi

Ünye’nin en kalabalık nüfusa sahip yerleşim bölgelerinden olan Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki içme suyu altyapısı,mahalle halkı için artık sorun olmayacak. 40-50 yıl önce yapılan, zamanla kullanım ömrünü tamamlayarak sık sık arıza veren içme suyu hatlarının yenilenmesi içinOSKİ’nin başlattığı altyapı çalışmaları tamamlandı.

Toplam 3 Bin 600 Metre İçme Suyu Hattı Döşendi

OSKİ ekipleri tarafından bir sürediryürütülen kazı ve boru imalatı çalışmaları kapsamında, 1.800 metre duktilboru ve 1.800 metre polietilen boru kullanarak toplam 3.600 metre içme suyu hattı döşendi. Mahallenin ana şebeke hattı ile abone bağlantılarının tamamının yenilendiği çalışmaların ardından, yeni hatlara verilen suvatandaşların hizmetine sunuldu. Yapılan yatırımla birlikte mahallenin içme suyu altyapısı tamamen yenilenirken, mahalle halkının geçmişte yaşadığı sorunlar da sona ermiş oldu.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı