Muhalefet Bile Yapamıyoruz

477

İyi partinin hafta sonu yapılacak olan il başkanlığı seçimi için Mahmut Akyol bende adayım dedi.

İyi parti Ünye il yönetim kurulu üyesi Faruk Korkmaz “Ülkede umut olarak görülen bir partinin mensubu olmaktan mutluyuz. İlk hedefimiz yerel seçimlerde belediye başkanlıklarını kazanmaktır. Bunun içinde çalışan çalışkan bir ekip anlayışı ile yola çıktık. Pazar günü yapılacak olan il başkanlığı seçimimizde şuanda iki başkan adayımız var. Bizlerde Mahmut Akyol beyin yanında olarak desteğimizi verdik. Mevcut başkanımıza bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar kendisine destek verdik ama bugünden sonra destek olanlar vebal altındadır.” Dedi.

Parti başkanımız Meral Akşener’in ilk günkü heyecanını yeniden ateşlemek için, partimizi uyandırmak için aday oldum, kurulalı 4 ay geçmesine rağmen daha 10 ilçede örgütlenemedik. Ülke gündemini boş verin en azından Ordu siyasetinde neler oluyor ona bari bakalım. Her şey düzgün mü gidiyor, şuana kadar başkanımız hiç muhalefet yapmadı, yapamadı demiyorum. Siyasette kucaklayamıyorsanız, birileri incinecek diye konuşmuyorsanız o zaman piyasada yoksunuzdur. Mesela Ordu’nun en işlek caddesi gezilmiyor, çamur deryası, alt yapı yapılıyor ama bu kadar da beceriksizlik olmaz, hızlı ve seri olunmalı, bir başka konu ve en önemlisi Ordu’nun kalbine hançer vuruluyor kimse gıkını çıkartmıyor CHP’den başka muhalefet eden yok. Peki nedir bu yapılan yeni stadyum, kimse konuşmuyor. İşte bunların konuşulması bütünleyici ve kucaklayıcı bir yönetim anlayışı ile göreve talibim. Ordu siyasetinde yeni değiliz bir geçmişimiz var. Spor camiası sosyal çalışmalar da hep görev aldık. Mesela en son Yeşilay ile birlikte Ordu’da çalışmalar yaptık, bunun sonucunda bonzai denen illetle mücadele neticesinde Ordu’da yok denecek seviyeye getirdik. İçişleri bakanlığı bu duyarlılığımız neticesinde bizlere övünç madalyası verdi. Demek istediğim biz sadece siyasetle uğraşmıyoruz hayatın her alanında varız. Burada da en iyiyi yapmak için güzel bir rekabet içerisindeyiz, rekabetten iyi şeyler doğar” dedi.

Metin Gündoğdu dediğini yapmalı

İyi parti il başkan adayı Mahmut Akyol son günlerde Ordu gündemini meşgul eden ve üreticinin yanındayım diyen Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu için ise gereğini yapsın dedi. Akyol “TMO Fındık satarsa kendimi ordu meydanında yakarım demişti, peki ne oldu kocaman bir hiç. İleriki günlerde fındık 8 liradan 4 liraya düşecek onun farkında değil. Günü birlik siyaset yapıyorlar, milletin gözünün içine bakarak. Neymiş fındığı TMO 10 dan almış 12 den satışa çıkarmış piyasa yükselecekmiş, 12 liradan fındığı hangi tüccar alacak. Atı alan Üsküdar’ı geçti çoktan” açıklamasında bulundu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı