Erbakan Hoca Yaşasaydı O Fabrikalar Satılmazdı

674

Saadet partisi kurucusu merhum Prf. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anlama programı düzenleyen Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı basın kuruluşlarını gezerek programa davet ediyor.

İlçe başkanı Özgür Şahin ve yönetim kurulu üyeleri Ajansımızı ziyaret ederek yarın akşam yapacakları Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anlama programı için herkesi davet ediyoruz dediler.

Şırnak Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Sugözü’nün katılımı ile gerçekleşecek programda biz Erbakan Hocamız için Anma programı değil Anlama konferansı düzenliyoruz. Çünkü bizim liderimiz olan merhum hocamız Erbakan’ın 20-25 yıl önce söyledikleri bir bir ortaya çıkıyor. Biz onun fikirlerini, dünya görüşünü biliyoruz, gelecek nesillere de onu aktarmak istiyoruz” dedi. Başkan Şahin ayrıca yaptığı açıklamada “Bakın Necmettin Erbakan hocamız eğer hayatta olsaydı şimdi satışa çıkartılan şeker fabrikalarını sattırmazdı, hatta o 14 tane yerine bir 14 tane daha yapılması için çaba sarf ederdi. Yeni fabrikalar kurulması için çabalar, hazır almaktansa üretmeyi tercih ederdi. Ancak gelinen noktaya bakıldığında bırakın üretmeyi kar eden bir fabrikayı yok pahasına satışa çıkartıp kapanmasını sağlıyorsunuz. Şu anda ılgın şeker fabrikası geçen yıl 33 bin lira kar yapmış sen bu fabrikayı yok pahasına 5 bin liraya satışa çıkartıyorsun ve kimse sesini çıkartmıyor. Bu ülke bu kadar sahipsiz değil, halkı üretmeye değil tüketim toplumu yapmaya çalışıyorsunuz, buna anlam vermiş değiliz” açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin son olarak “Tüm hemşerilerimizi yarın akşam yani 02.03.2018 Cuma akşamı saat 20:00 de Alyans düğün salonuna “Prof.Dr. Necemettin Erbakan’ı Anlama Programı’na davet ediyorum dedi.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı