İçme Suyu Depoları 7/24 Denetim Altında

486

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu depolarını sürekli denetim altında tutarak klorlama, bakım ve onarım çalışmaları sürdürüyor.

İçme suyu ihtiyaçlarını karşılamada stratejik bir konuma sahip olan içme suyu depoları, OSKİ ekipleri tarafından sürekli denetim altında tutuluyor. Düzenli olarak sıvı klorlama ünitelerinin yanı sıra mevcut cihazlara revizyon ve bakım yapan OSKİ, güneş enerjili klorlama cihazlarının sayısınıda artırarak klorlama faaliyetlerini genişletti.

Sadece 2017 Yılında 318 Ton Sıvı Klor Kullanıldı

Kuruluşunun ardından 32’si aktif ve 349’u pasif olmak üzere toplam 381 adet depoda bulunan klorlama cihazlarını devralan OSKİ Genel Müdürlüğü, 4 yıl içerisinde yapılan yatırımlar, bakım ve onarım çalışmaları ile cihaz sayısını 552’ye çıkardı. Depolardaki tüm cihazları aktif hâle getiren OSKİ, içme sularını dezenfekte etmek için klorlama cihazlarında 2017 yılı boyunca 318 ton sıvı klor kullanarak 4 bin 19 kez bakım, onarım ve rutin kontroller gerçekleştirdi.

Depo Binaları Güzelleştiriliyor

İçme suyu depolarında dezenfekte ve klorlama çalışmalarıyla birlikte bakım, onarım, sızdırmazlık, peyzaj ve düzenli temizlik ve çalışmaları da yürüten OSKİ, 2017 yılı içerisinde ilçe merkezlerindeki ana depolar başta olmak üzere, il genelindeki 279 içme suyu deposunda ve 2018 yılının Ocak ayında ise 19 depoda temizlik, bakım ve onarım, sızdırmazlık ya da peyzaj çalışması yaptı.Tüm bu çalışmalar sonucunda dezenfeksiyon ve klorlama faaliyetleriyle Ordu genelinde şebeke suları kontrol altında tutuluyor.

Atık Su Terfi Merkezleri

İçme suyu çalışmalarının yanı sıra atık su terfi merkezlerinde yenileme ve revizyon çalışmaları yapılırken; pompa, pano ve binalar revize edilerek scada (uzaktan kontrol) sistemi kurulup, atık su terfi merkezleri 7/24 kontrol altına alınıyor.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı