Uyuşturucuyla Mücadele Terörle Mücadele Gibidir

440

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Ünye Kent Konseyi ve Ünye Ele Ele Derneği tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Bağımlı Olma, Özgür Ol’ konulu konferans düzenledi.

Uyuşturucu Toplumsal Bir Sorundur

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,”Bu gün uyuşturucuyla mücadele sadece bir kurumun yada kuruluşun sorumluluğunda değildir.Gerek birey olarak gerekse bizler kuruluşlar olarak bu mücadeleyi birlikte yürütmeliyiz. Bundan 5 yıl önce uyuşturucuyla mücadele edilmesi gerektiği konusunda her toplantımızda yanımızda kim var diye düşündüğümüzde millet olarak polis ve jandarmayı söylerdik.Ancak bu güne bakıldığında Kent Konseyimiz, El ele derneğimiz ve toplumumuzun bütün temsilcileri ve gençleriyle beraber olmamız hepimizin mücadele ettiğini ortaya koyuyor.”dedi.

Uyuşturucuyla Mücadele Terörle Mücadele Gibidir

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin terörle mücadele ile aynı olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,”Biz bu konuda belediye olarak uyuşturucuyla mücadelede yapılacak olan tüm işler için açık çek veriyorum. Bu gün uyuşturucu sadece Ünye’nin değil tüm dünyanın sorunudur. Ancak bizler bulunduğumuz yerlerden sorumluyuz. Bu iş bir ailenin sorunu da olsa aynı, yüz ailenin sorunu da olsa aynıdır. Amacımız gençlere her alanda etkili olmaktır. Yaptığımız bu çalışmaların sonucunda her mahallemizde spor kulüpleri kurarak bunu en aza indirmeye çalışıyoruz. Ünye kent konseyi ve Ünye ele ele derneği olarak beraber yürüttüğümüz çalışmalarımıza beraber devam ediyoruz.”dedi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen konferansa ayrıca Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Ünye İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Esat Can Öztürk, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal,sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar,daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı