Devlet ve Halk Buluşması Fatih Mahallesi ile Devam Etti

447

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediye Başkanlığı tarafından üst mahallelerde gerçekleştirilen halk buluşmaları devam ediyor.

Halk buluşması programları kapsamında Fatih mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelindi. Halk buluşmasında konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Başta Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Çamyar olmak üzere daire amirlerimizle birlikte sizleri dinlemeye ve taleplerinize çözüm üretme konusunda istişare yakmak üzere burada bulunuyoruz. Devlet ve millet el ele aşılamayacak hiçbir problem yoktur” diye konuştu.

Başkan Çamyar, “Fatih Mahallesi’ne 2 Milyon Liralık Yol Yatırım Gerçekleştirdik

85 mahallesi bulunan Ünye’de her noktaya eşit hizmet prensibi ile hareket ettiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Fatih Mahallesinin en büyük sorunlarının başında yol ve su geldiğini söyledi. Görev süreleri boyunca ana yol başta olmak üzere birçok yol çalışması yaptıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilk iş olarak Fatih Mahallesinin ana yolunun Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını ve çalışmaların Kumru ve Çaybaşı bağlantı yolları ile devam ettiğini söyledi. Ünye Belediyesi olarak ise başta beton yol olmak üzere, yol bakım çalışmalarını da içeren yoğun bir çalışmayı hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Çamyar, Fatih mahallesinde bu kapsamda 2 milyon liralık yol yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Çamyar, “Halı Saha Talebi Gündemimizde”

Fatih mahallesinde Halı Saha talebi olduğunu bildiklerini ancak önceliğin yol yatırımları olduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 180 bin lira civarında bir yatırım gerektiğini ve Spor Toto ya da Belediye bütçelerinde artışı öngören yasa çerçevesinde halı saha yatırımının gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Başkan Çamyar, “Su Altyapısı Hazır, Gölet Çalışması Sonrası Problem Sona Erecek”

Fatih mahallesinde su taleplerini de cevaplayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, su altyapısının hazır olduğu mahallede DSİ ile birlikte Çağlayan bölgesine yapımı planlanan içe suyu göleti çalışması sonrası su probleminin ortadan kalkacağını belirtti. Başkan Çamyar, yaz dönemi için ise geçici çözüm anlamında mahallede bulunan ve devrede olmayan pompaların devreye alınabileceğini söyledi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı