“Kadınlarımıza Yönelik Önemli Ve Özel Çalışmalara İmza Attık”

480

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, “Ortak Akıl” toplantıları kapsamında, kadın sivil toplum kuruluşları ve meslek gruplarının temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Yılmaz, kadınlara yönelik her alanda önemli ve özel çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz’la birlikte Genel Sekreter Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Çalışma Grubu Başkanı Nilay Kuloğlu, Kadın Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Grupları temsilcileri katıldı. Programın davetlileri arasında, 2016 yılında kutlanan Dünya Kadınlar Günü’nde Başkan Enver Yılmaz’ın gül verdiğini ve ilk defa kendisine bir gül hediye edildiğini söyleyen Cemile Teyze ile Büyükşehir Belediyesi ekiplerince evleri temizlenen ve kişisel bakım hizmeti verilen Gülüzar ve Cemal Çakır adlı yaşlı çift de yer aldı.

Kadın İnsandır, Erkek De İnsanoğludur

Başkan Yılmaz kadınlara yönelik çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyleyerek, “Neşet Ertaş ne güzel söylemiş, ‘Kadın insandır, erkek de insanoğludur’ diye. Kadınlarımız, annelerimi ve bacılarımız bizlerin vazgeçilmezidir. Yerel siyasetçiler olarak, kadınlarımızla ilgili her alanda önemli ve özel çalışmalara imza attık. Hanımlarımız için özel projeleri hayata geçirdik. Siyasi etiketimiz ne olursa olsun, hepimiz Ordu’muzun kalkınması için çalışıyoruz. Bu çalışmaları, farklı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları altında yapanlar olduğu gibi bizler de Büyükşehir olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Yapıyoruz

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasına yönelik kanuni düzenlemeler yapıldığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “İktidara geldiğimiz 2002 yılından itibaren kadınlarımızın toplumsal hayata daha fazla katkı sunması amacıyla yapılan çalışmalar artış gösterdi. Başta Türkiye Büyük Millet Meclisindeki Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu olmak üzere, kadınlarımızın aktif olarak siyasetin, bürokrasinin ve sivil toplum kuruluşlarının içerisinde olması yönünde devletimiz, pozitif ayrımcılığa ilişkin kanuni düzenlemeleri hayata geçirdi” diye konuştu.

Büyükşehir, Kadınlara Özel Birçok Projeyi Hayata Geçirdi

Başkan Yılmaz, konuşmasının devamında Büyükşehir Belediyesinin kadınların sosyal, kültürel ve iş yaşamında daha çok yer almasını sağlamaya yönelik uyguladığı ORMEK kursları, Mimar Sinan Bilgi Evi, El Emeği Çarşısı, kadınlar lokalleri ve kadınlar plajları gibi projeleri hakkında bilgi verdi. İl genelinde yapımı tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlara da değinen Başkan Enver Yılmaz, personel durumu, gelir ve gider tablosu, ulaşım yatırımları, içme suyu ve kanalizasyon altyapısı, doğal gaz çalışmaları, katı atık bertaraf sistemi, yeni toplu ulaşım sistemi, Ordu Stadyumu, Çambaşı Kayak Merkezi, Karşıyaka Fatih Sultan Mehmet Spor Tesisleri, sahil düzenleme çalışmaları, dış cephe iyileştirme çalışmaları, kent meydanları, Ordu AVM Projesi ve diğer yatırımlarla ilgili de bilgi verdi.

Kadın Toplumun Etkileyici Ve Birleştirici Unsurudur

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Çalışma Grubu Başkanı Nilay Kuloğlu, kadının toplumun yönlendirici ve birleştirici bir unsuru olduğunu belirterek, “Kadın toplumun en etkileyici, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadın mutluysa toplum mutludur. Kadınları anladığımız, saygı duyduğumuz, yaşam ve özgürlük hakları başta olmak üzere sağlık, eğitim, barınma, uygun bir yaşam düzeyine kavuşma, çalışma, işini seçme özgürlüğüne saygı duyulduğu ölçüde mutlu bir toplum oluştururuz. Kadınlarımızın sorunlarından çok başarılarının konuşulduğu nice 8 Mart’larda buluşmak dileğiyle, Kent Konseyi Çalışma Grubumuz adına Kadınlar Günü’müzü kutluyorum. Bu vesileyle bizleri yalnız bırakmayan ve uyguladığı projelerle kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı