Ünye Türkiye Şampiyonasına Katılacak

538

Ordu’da liseler arası yapılan havalı atışlarda Ünye Anadolu Lisesi kızlarda ve erkeklerde tüm ödülleri topladı.

Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün Ordu’da ortak yaptığı okul sporları atıcılık müsabakaları kapsamında gerçekleştirilen yarışlarda Ünye Anadolu Lisesi, Ordu genelinde ilçelerinde dereceye girenlerin il birinciliği için yarıştığı atıcılık yarışmasında havalı tabanca dalında kızlarda il birincisi, yine havalı tabanca dalında erkeklerde il birinciliği, havalı tüfek dalında kız ve erkeklerde il ikinciliğini aldı.

Ünye Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Muharrem Kılıçarslan,” Bu okulda bizlerin dördüncü senesi. Üç yıldır bu havalı tabanca ve tüfek dalında kızlarla ve erkeklerle dört ayrı kız tabanca, kız tüfek, erkek tabanca ve erkek tüfek atıcılık takımlarımız var. Geçtiğimiz iki yıl kız tabanca takımlarımızla Türkiye genelinde 3.’lüğe kadar yükseldik. Bu yıl da Ordu’da yapılan müsabakalarında kız tabanca takımımız il birincisi oldu, erkek tabanca takımımız il birincisi oldu, erkek tüfek takımımız da il ikincisi oldu. Bu sene başlatılan baraj atıcılık uygulaması var. Baraj puanını dört takımımız da geçtiler Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandılar. Turnuva 6-7-8 Nisan tarihlerinde Sakarya’da yapılacak. Orada da yine Türkiye derecesi alırız.” dedi.

Takımlarımız Türkiye Şampiyonasına Katılacak

Gerçekleştirilen atıcılık yarışmalarında takımın Türkiye şampiyonasına katılacağını söyleyen Ünye Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Muharrem Kılıçarslan, “Okul olarak Dört takımımızla 3 il birinciliği bir il ikinciliği aldık. Takımımızla beraber Sakarya’daki Türkiye Şampiyonasına katılacağız.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı