İntersteno’de Ünye Damgası

895

F Klavyenin mucidi olan İhsan Yener adına internet üzerinden online olarak düzenlenen yarışta Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi büro yönetimi alanı öğrencileri derece yaptı.

2016 yılında aramızdan ayrılan F Klavyenin mucidi olan ve bugüne kadar bir çok rekor kıran, ülkemize onlarca Dünya Şampiyonluğunu kazandırmış olan İhsan Yener’in adını taşıyan Anadil ve Çok Dilli ( 16 dil ) ayrımıyla 2 yarış turu olarak 2 Ocak- 20 Ocak 2018 tarihleri arasında online olarak düzenlenen 2018 TÜRKİYE İHSAN YENER İNTERNET KLAVYE Şampiyonası’nın 13.sü sonuçlandı.

Yarışmaya Ticaret Meslek Lisesi Büro Yönetimi Alan öğrencilerinden; 11. sınıf düzeyinde; Mehmet Ali Kırdar, Emirhan Çam, Alper Can Güllaç, Aytekin Çivici, Gülcan Âşık, Necati Tuncer
12. Sınıf düzeyinde ise; Güngör Aşıkoğlu, Samet Bayram, Selin Yıldız, Emine Şahinoğlu katılmış olup katılan tüm öğrenciler derece yaparak belge almaya hak kazandı.

Danışman Öğretmenler Gülizar Uysal ve Dönüş Derin Uysal “Tüm bilgisayar kullanıcılarının, bilimsel çalışmaları teşvik etmek amacıyla her yıl yapılmakta olan bu tür yarışmalar çoğalmalı, öğrencilerimizin ufkunun açılmasında ve kendilerine olan güvenlerinin artmasında önemli rol oynuyor” diyen öğretmenler F klavyenin bilimsel bir klavye olduğunu, bu yüzden öğrencilerimizi bu yönde yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dediler.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Büro Yönetimi alanı öğrencileri Türkiye’nin en büyük F klavye yarışı olan İhsan Yener İnternet Klavye Şampiyonasında büyük başarı elde eden öğrencilerimizi kutluyorum diyen Okul müdürü Mustafa Temiz “Ünye Ticaret Lisesi olarak hep ilklerin peşinden koştuk. Öğrencilerimize her zaman yeni ufuklar açmaya çalıştık, onları ülkemizin aydınlık geleceği için daha iyi yetiştirme gayretinde olduk. Bugünse bu çalışmaların meyvelerini almanın gururunu yaşıyoruz. İntersteno Türkiye Klavye yarışmasına katılan 10 öğrencimizin tümü başarılı olması bizleri gururlandırdı. Bu gururu yaşattıkları için yavrularımızı gözlerinden öpüyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi de içtenlikle kutluyorum” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı