İstiklal Marşının 97. Yılı Kutlandı

565

İstiklal Marşının kabulünün 97. yılı Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Müdürü Hüsamettin Aydemir açılış konuşmasında ‘’Ünlü şairimiz Mehmet Akif Ersoy azimle inançla ve büyük fedakarlıkla kazanılan istiklal mücadelemizi muhteşem dizeleriyle, İstiklal Marşı’yla ebedileştirmiştir.’’ dedi.

Program öğrencilerin hazırladığı İstiklal Marşı’nın yazılış hikayesini anlatan tiyatro oyunu ile sergilenerek devam etti. Gösteri sonunda İstiklal Marşı’nı ezbere güzel okuma, İstiklal ve İstikbal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy konulu kompozisyon, İstiklal Marşımız ve Bayrak konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Törene Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Bünyamin Dönmez, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Emniyet Müdürü Ahmet Aksu ve İlçe Müftüsü Vedat Başsan, Okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı