Onurlu Ve Kutsal Bir Görev Yürütüyorlar

504

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Enver Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi:

İnsanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve daha sağlıklı bir hayat sürmesini sağlamak amacıyla gece gündüz demeden onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm doktor ve sağlık çalışanlarımıza mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler; eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkemizin kalkınmasına kısacası toplumsal refahın artmasına yönelik önemli katkı sunar. Sağlık hizmetlerinin omurgasını oluşturan, insanımızın afiyetle yaşamasını kendilerine ilke edinen ve hayat kalitesini artırdıkları insanları kendileri için mutluluk kaynağı olarak gören doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız bizlerin gurur kaynağıdır.

Son yıllarda sağlık alanında elde ettiği başarılarla birçok ülkeye örnek olan Türkiye’de, her alanda yaşanan gelişmelerin tıp alanında da belirgin bir şekilde görülmesi gurur verici bir durumdur. Sağlıktaki gelişmenin temel sebebi, hükümetimizin yaptığı çok önemli yatırımlar ile doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın büyük gayretleridir. Dünyada ilklere imza atarak örnekler oluşturan doktorlarımız ve diğer sağlıkçılarımızın karşılaştıkları zorluklara göğüs gererek bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yürüttüklerini unutmamız gerekiyor.

Bu vesileyle kendilerini insan hayatını korumaya ve kurtarmaya adamış, gayesi insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı