Ünye Belediyesi’nde Kadro Sınavı Heyecanı

620

Ünye Belediyesi’nde çalışan 246 taşeron çalışan için daha önce yayınlanan liste çerçevesinde sınavlar bugün gerçekleştirildi.

Kanun hükmünde kararname kapsamında kamuda çalışan 950 bin taşeron çalışanın kadroya geçişlerini kapsayan düzenleme sonrası için süreç devam ediyor.

Ünye Belediyesi’nce tespit edilen komisyon tarafından gerçekleştirilen sınava katılan çalışanlar kendilerine yöneltilen soruları cevapladı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’da gerçekleştirilen sınavların öğleden sonra ki oturumuna katılarak çalışanlara başarılar diledi. Başkan Çamyar, “Taşeron yasasının gerekliliklerini en hızlı yerine getiren, tespitlerini yapan ve sınav komisyonunu oluşturan ve neticelerini de en kısa sürede tamamlama anlayışını ortaya koyan bir belediyeyiz” diye konuştu.

Başkan Çamyar daha sonra katıldığı sınav oturumunda soruları çalışanlara bizzat okudu. Genel Kültür ve Belediyecilik faaliyetleri içerikli her biri 20 puan değerinde 5 sorunun sorulduğu sınav çalışanların tahsil durumuna göre farklı oturumlarda gerçekleşti.

İlköğretim, Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisan mezunları için farklı gerçekleştirilen sınav çerçevesinde toplam 246 kişi kadro için ter döktü.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı