Borsa’nın Adayı ÜTSO’da Açıklama Yaptı

583

1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Ünye Ticaret Borsası’na aday olan Arzanoğlu Tarım Ürünleri İşletmecisi Ersin Şahin Arzanoğlu Ünye Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde yaptığı açıklamada adaylığı ile ilgili olarak açıklama yaptı.

14 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte başkanlığa neden aday olduğu konusuna açıklık getiren Arzanoğlu,”1990 yılında kurulan Borsamızın geçmişe baktığımızda tamamı fındık fabrikacılarının yönetiminde olduğu için bizde diyoruz ki bu sefer tüccarlar olarak biz idare edelim, 101 tane üyemiz var, bunun içerisinde 90 tane tüccar, 10 tane fabrikacı var. Tabloya şöyle bakıldığında pek hoş bir tablo değil. Bundan sonrada biz hizmet edelim diye yola çıktık, sloganımızda zaten ben yok, biz varız diye yola çıktık. Dikkat ederseniz Ünye’deki fındıkçılar arastasında her taraftan arkadaşlarımız var yönetimimizde” diye konuştu. Geçmiş Yönetime Teşekkür ÜTB’de bu zamana kadar güzel hizmetlerin yapıldığını ifade eden Başkan Adayı Arzanoğlu, “1990 yılında kurulan Borsamıza geçmiş olan yönetimdeki arkadaşlar hakikaten çok güzel hizmetler yapmıştır. Çarşıda görülen binamız modern bir şekilde yapılmış, yıllarca hizmet etmiş, bayramca mahallesinde bir rehabilitasyon okulu borsamızın çalışmasıyla yapılmıştır. Gördüğünüz güzide binamızda hakikaten borsamıza hizmet etmek için yapılmıştır. Bu 28 yıl içerisinde Ünye Ticaret Borsası’nın Ünye’ye kazandırdıklarıdır” dedi.

“Borsamızın İşlevinden Rahatsız Değiliz”

“Biz bundan sonra tabi ki daha iyi şeyler yapmak istiyoruz ama bazı yerlerde vurguladığım gibi siyasetçiler siyaset yaparken ‘Kayseri’ye deniz getireceğiz’ diye böyle vaatte bulunur, biz böyle bir vaatte bulunmuyoruz. Biz borsamızın işlevinden rahatsız değiliz gerçekten güzel işler yapılıyor ama bazı sözler söylenildiğinde hiç dinlenmeyen konular oluyor toplantılarda. Tabi bunun ilk önce başta fabrikacılar olunca tüccar arkadaşların isteği geri kalıyor. Geçmiş yönetimden Allah razı olsun gerçekten borsamızı güzel bir hale getirmiştir. Bundan sonra inşallah seçilirsek biz olarak devam etmeyi düşünüyoruz” dedi. Başkan Adayı Arzanoğlu ayrıca açıklamayı ÜTSO’nun lokalinde yapma gerekçesini de “ÜTB ve ÜTSO, TOBB’a bağlı iki odamızdır. Bu nedenle bu birlikteliğe dikkat çekmek için burayı seçtik” sözleriyle açıkladı.

Ersin Şahin Arzanoğlu’nun Ticaret Borsası seçimleri için oluşturduğu 14 kişilik yönetim kurulu üyeleri şu şekilde: “Ersin Şahin Arzanoğlu, Ali Demir, Kemal Keskin, İbrahim Demirci, Murat Çakmak, İsa Bacacı, Bülent Çetin, İsmail Çat, Turgut Sönmez, Hakan Çelik, Nihat Kılıç, Necip Işık, Cihan Ok.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı