Öğrencilere Biyokaçakçılık Anlatıldı

581

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün tarafından Ünye’de okullarda “Tabiatı Koruma, Biyoçeşitlilik ve Biyokaçakçılık Eğitimleri” verildi.

 

Ortaokul 5-6-7. sınıflara verilmesi planlanan eğitim Ünye’de Meçhul Asker ve Mehmet Akif Ersoy ortaokullardaki toplamda yaklaşık 330 öğrenciye, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 11.Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu İl Şube Müdürlüğü personelleri tarafından verildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırımın da katılımıyla  gerçekleşen programda  Meçhul Asker Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy ortaokullardaki öğrencilere doğayı koruma, bitki ve hayvanların besin zinciri içerisindeki önemi ve endemik türler hakkında bilgiler verildi.

Biyokaçakçılık konusunda daha duyarlı olunmasının zorunluluğu da anlatıldı. Sulak alanların korunmasını ve Biyokaçakçılık konularına dikkat çekmek için kısa film gösterimleri yapıldı.

Eğitimler sonrasında da öğrencilerle sohbet edilerek doğanın korunması, biyolojik çeşitliliğin yaşatılması ve biyokaçakçılığın önlenmesi noktasında yaşanabilir bir dünya için yapılması gerekenler üzerinde görüş ve fikirleri alındı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı