OSKİ Heyeti Bolu’da Toplantıya Katıldı

455

“Su Ve Kanalizasyon İdareleri 8. İstişare Toplantısı” Gerçekleşti

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 9-11 Mart tarihleri arasında Bolu’da düzenlenen Su ve Kanalizasyon İdareleri 8. İstişare Toplantısı’na katıldı.

Türkiye genelinde bulunan büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idareleri genel müdürleri ve idarecilerinin katıldığı toplantıya, OSKİ heyetinden Genel Müdür Fatih Yürük, Projeler Dairesi Başkanı Hüseyin Geldi, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Birol Ustaoğlu ve Depolar Terfiler Şube Müdürü İlker Yasin Okuyucu katıldı.

Genel Müdür Yürük, “4 Yılda İlimize 13 İçme Suyu Arıtma Tesisi Kazandırdık”

Kentlerin içme suyu ve kanalizasyon sorunları ile çözüm yollarının masaya yatırıldığı toplantıda, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Ordu ilinde OSKİ’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Yürük, “Her kurumun kendine has öncelikleri vardır. Biz de Ordu’muzda içme suyuna önem verdik. Vatandaşlarımızın içilebilir ve temiz içme suyu içmeleri için dünya standartlarında içme suyu arıtma tesisleri inşa ettik. Bu konuda ciddi mesailer harcayarak dört yıllık süreçte ilimize, son teknoloji ve günümüz şartlarının en iyi yöntemlerinin uygulandığı 13 tane içme suyu arıtma tesisi kazandırdık” dedi.

İstişare toplantısı su kanunu, uygulamalar, sorunlar ve önerilerin görüşülmesinin ardından sona erdi.

 

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı