Sektörler Buluşuyor

466

15.03.2018 tarihinde 14:00’da ‘‘Sektörler Buluşuyor’’ projesi kapsamında Ordu Mali Müşavirler Odası’nda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Oda Başkanı Bahadır BAŞ, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ACU, İşkur İl Müdürü İsa KAYMAK, Altınordu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zeki ÖZKAN ile beraberinde kurum yöneticileri ve Disiplin Kurulu Başkanı Murat BAŞARAN SAĞRA katıldı.

Yapmış olduğu konuşmada Oda Başkanı Bahadır BAŞ; ‘‘Bugün Ordu Mali Müşavirler Odası’nda sektör buluşması adı altında Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Sayın İşkur İl Müdürümüz, Sayın Halk Eğitim Müdürümüz ve değerli yönetici arkadaşlarımızla beraber bir araya geldik. Burada okulların, kurumların yetiştirdiği öğrenciler ve bizlerin bunlardan faydalanabilme imkanları ve yine İşkur’un bu öğrencilere katkısını masaya yatırıp sektörün bütün sorunlarını bir araya getirmek için buradayız. Çok uzun zamandır böyle bir toplantı yapmayı kamu kurumlarımızdan bekliyorduk. Bu anlamda bir paydaş olarak zaman ayırmaları bu konuya ilgi göstermeleri gerçekten çok önemlidir. Nitelikli ara eleman dediğimiz yüksek okullarda ve  mesleki teknik ve Anadolu lisesinde yetişen öğrencilere iş sahaları açma anlamında gerek Halk eğitimin, gerek Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve İŞKUR’un bu konudaki çabaları gerçekten bizler için önemlidir. Bizler uygulamanın içerisinde olan kişileriz, onlar ise teoriyi veren kişilerdir. Bunların ikisini bugün buluşturup öğrencilerimize fayda sağlayıp, hayatın içerisinde nasıl tutabiliriz. Katkı veren zaman ayıran değerli kurum müdürlerine teşekkür ediyorum. Toplantımızın ilimize katkı sağlamasını diliyorum.’’ dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı