Vali Yavuz’dan Vefa Örneği

490

Vali Seddar Yavuz, Ordu’da görev yapan ve halen hayatta olan Valilere bir mektup göndererek, Ordu’ya yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür etti.

Ordu’yu hatırlatacak hediyelerle birlikte yazdığı mektubu Ordu’nun eski Valilerine gönderen Vali Yavuz, Ordu’da görev yapan ve halen hayatta olan valilere, Orduluların kadirşinaslığını göstermek ve mesleki yönden de ahde vefada bulunmak amacıyla mektup ve Ordu’yu hatırlatacak hediyeler gönderdiğini söyledi.
Türk örf, adet, gelenek ve göreneklerinde, ahde vefa göstermenin ve nezaketin önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Vali Yavuz, “Büyük milletlerin en önemli özelliklerinden birisi, vefasıdır. Türk Milleti’nin örf, adet, gelenek ve göreneklerinde, ahde vefa gösterme ve nezaketli olma, her zaman önemsenmişti. Bu düsturlar, kadim medeniyetimizin temel yapı taşlarıdır.   Bu güzel hasletlerimizi yaşatmak ve vefamızı göstermek amacıyla Ordu il’inde bugüne kadar valilik yapmış ve hayatta olan ne kadar valimiz varsa hepsini tespit ettik. Daha sonra da onlara, Ordulular adına ilimize yaptıkları hizmetler için bir teşekkür mektubu yazdım. Onlara, Ordu’yu hatırlatacak küçük hediyelerle birlikte bu mektubu gönderdim. Böylece, ilimize hizmet eden valilerimize bir vefa borcumuzu yerine getirdik. Ordu’ya hizmet eden herkes bizim için değerlidir. Ordulular da onları unutmadı. Vefamızı her zaman üst seviyede tutmalıyız” şeklinde konuştu.
İşte Vali Seddar Yavuz’un, Ordu’da görev yapan ve hayatta olan valilere gönderdiği mektup:
Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı