Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği(POLŞAD)’ni Ziyaret Etti

1013

Vali Seddar Yavuz, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Anma Programı kapsamında, Altınordu ilçesinde bulunan şehit aileleri ve gazi derneklerini ziyaret etti.

İlk ziyaretini, Şarkiye mahallesinde bulunan Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği(POLŞAD)’ne yapan Vali Seddar Yavuz, burada dernek başkanı Şenel Şahin ve şehit aileleri tarafından karşılandı.
18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle şehit aileleri ve gazileri temsil eden dernekleri ziyarette bulunduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Şehitler Günü münasebetiyle, şehit ailelerini ve gazilerimizi temsil eden derneklerimizi ziyaret ediyoruz. Bu vesileyle bugün birkez daha hem devlet adına, hem tüm Ordulu kardeşlerimiz adına, şehitlerimizin kutsal emanetlerine, minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz. Milletimiz size minnettardır. 80 milyon vatan evladı sizin çocuklarınızdır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride bıraktıkları kutsal emanetleri bizim emanetimizdir. Onlara sahip çıkmakta elbette bizim görevimizdir. Bu görevi en iyi şekilde ifa etmek için bütün ekibimizle birlikte gayret içerisindeyiz. Bu konuda herhangi bir eksiklik, kusur olmaması için çalışıyoruz. Bugün de Cuma Namazı öncesinde şehitlerimiz için valiliğimizce bir mevlidi şerif okutuldu. Tüm camilerden binlerce kardeşimiz şehitlere dua etti. Ruhları tekrar şad olsun” dedi.
Vatan topraklarını korumanın bir bedeli olduğunu belirten POLŞAD Başkanı Şenel Şahin, “Nasıl ki, 103 yıl önce haçlı devletlerine karşı büyük bir zafer kazandık. Onlara insanlık dersi verdik. Bugün de aynı şekilde mücadele veriyoruz. Allah’ım ordumuza, yurdumuza, devletimize zeval vermesin. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, bize kimse diz çöktüremez. Şehit verdik, veriyoruz, vereceğiz. Çünkü, şehit vermeden bu vatanı elde edemeyiz, elde tutamayız. Güvenlik güçlerimiz Afrin’de de büyük bir insanlık dersi veriyor. İnşallah oradan da zaferle döneceğiz. Çünkü bu milletin manevi gücü, bu milletin birlik ve beraberliği, her güçlüğü yenecektir. Bu milletin vatanın refahı için yapmayacağımız hiçbir fedakârlık yok. Şu halimizle bize görev düşerse koşa koşa gitmek zorundayız. Çünkü başka vatanımız yok, başka ülkemiz yok” diye konuştu.
Bir süre dernek başkanı ve şehit aileleri ile sohbet eden Vali Yavuz, bir ihtiyaçları ve dertleri olduğunda hiç tereddüt etmeden kendisine iletebileceklerini ifade ederek, ziyaretini tamamladı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesini Ziyaret Etti

Vali Sadder Yavuz, ikinci ziyaretini Yeni Mahallede bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesine gerçekleştirdi.

Burada da dernek başkanı Hasan Kaplan ve dernek üyesi şehit aileleri ve gaziler tarafından karşılanan Vali Yavuz, ziyaretin amacıyla ilgili açıklamada bulunarak, “Sizlere minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek üzere bugün yanınıza geldik, sizleri ziyaret ettik. Bu vatanı bizlere emanet eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Ve kutsal emanetleri olan siz ailelerine de minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz. Allah sizlere sabır ve metanet versin, güç, kudret versin. Biz devlet olarak, her daim sizlerin yanında olacağız. İhtiyaçlarınız, sorunlarınız olduğunda her daim yanınızdayız. Şehitlerimiz için bugün Orta Camiinde mevlid-i şerif okuttuk. Şehitlerimizi dualarla yad ettik. Ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.
Böylesine anlamlı günde Vali Seddar Yavuz’un ziyaretinden dolayı memnun olduklarını dile getiren dernek başkanı Hasan Kaplan, “Şehitlerimiz için okuttuğunuz mevlid-i şerif’e bizler de iştirak ettik. Allah sizlerden razı olsun. Ayrıca, böylesine anlamlı bir günde ziyarette bulunmanız, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.  Sizlere ve beraberinizdeki protokol mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesini Ziyaret Etti

Son ziyaretini, Yeni Mahallede bulunan Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesine yapan Vali Sadder Yavuz, burada da dernek başkanı Mehmet Ali Yalçınkaya ve dernek üyesi gaziler tarafından karşılandı.
18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle şehit aileleri ve gazileri temsil eden derneklere ziyarette bulunduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Hem Ordulular adına, hem şahsım adına minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek üzere sizleri ziyaret ediyoruz. Rabbim bize bir daha Çanakkaleler göstermesin. Rabbim bu ülkeyi hiçbir zaman düşman çizmesiyle çiğnetmesin ve namahrem eli de hiçbir zaman bu vatanın göğsüne değmesin. Bütün dileğimiz, duamız budur. Bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin diyoruz. Bu uğurda da sizin gibi kahraman gazilerimizi ve ebedi aleme göçmüş şehitlerimizi her zaman minnetle şükranla yad ediyoruz. Büyük milletlerin en önemli özelliği de vefalarıdır. Bu milletin vefa özelliği de en üst seviyededir. Biz de özellikle bu tür programlarla gençlerimize değerlerimizi aşılamak, değerlerimizi aktarmak ve yaşatmak istiyoruz. İyi ki varsınız. Bu ülke için yaptığınız fedakârlıkların her biri bir nişane gibi milletimizin gönlündedir. Ve bu onur abidesi madalyalarınızı milletimiz takmıştır. Sizlerin üstün gayret ve cesaretiyle kazandığınız böylesine önemli bir makam, ebedi bir makamdır. Bir kez daha valilik olarak, devletin tüm kurumları olarak, emrinizde olduğumuzu ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.
Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Yalçınkaya da yaptığı konuşmada, “Allah sizden razı olsun, gönlünüzü, kalbinizi bize açtınız. Biz sizi ailemizden biri olarak görüyoruz. Özellikle hanımefendinin ve sizin şehit aileleri ve gazilere karşı olan yaklaşımınız, bizi duygulandırıyor. Bu duygu bize yetiyor. Sizlerin sayesinde, belediye başkanlarımızla beraber biz de gücümüzün yettiği kadar iyi bir davranış içerinde götürüyoruz, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.
Şehit aileleri ve gazileri temsil eden derneklere yapılan ziyaretlere, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ercan Okur da eşlik etti.

Şehitler İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

Öte yandan, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Anma Programı kapsamında, Ordu Valiliğince bugün Cuma Namazı öncesinde Orta Camiinde şehitlerin ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okutuldu. Dua ve tekbirlerle şehitler yad edildi.
Anahtar Kelime: , ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı