Kaledere İlkokulu Öğrencilerinden Çanakkale Programı

514

Ünye Kaledere İlkokulu öğrencileri “Çanakkale Destanı” adlı program düzenledi.Ünye Kaledere İlkokulu bahçesinde 2-F sınıfı öğrencilerinin, Sınıf Öğretmeni Günay Çaloğlu yönetiminde hazırladığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı

Okulun 2-F sınıfı öğrencisi Fatih Arda Yıldırım’ın sunduğu programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı sınıf öğrencilerinden Barış Haşlamacı yaparken konuşmasında “Çanakkale öyle bir mücadeledir ki asırlardır yorgun düşmüş bir milletin varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır. Çanakkale Savaşı’na baktığımızda kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden tüm insanımız bu savaşta bir şekilde rol almış ve vatanı canı pahasına savunmuştur. Çünkü vatan dediğimiz bu toprak diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Bu zaferin Türk Tarihi içinde ayrı bir yeri ve önemi vardır. Atalarımız üzerine düşeni kat kat fazlası ile yerine getirmişlerdir. Lakin vazife onlar için bitmiş, bizim için ise başlamıştır. Bizler Çanakkale’de canını seve seve akıtmış şanlı ecdadımızın ne için şehit olduğunu her zaman hatırlamalı ve gelecek nesle bunu fırsat buldukça anlatmalıyız”  dedi.

Programda daha sonra 2-F sınıfı öğrencilerinin hazırladığı 18 Mart Çanakkale Oratoryosu yer aldı. Çanakkale Türküsünü hep bir ağızdan söyleyen öğrenciler “Çanakkale Geçilmez” diyerek kahramanlık destanını anlattı.

Programda 2-F sınıfı öğrencilerinden Yahya Efe Dağdeviren, Ege Mert Kuru, Yasin Alperen Coşkan ,Melih Serdar Karayiğit ve Halit Özalp Çanakkale Destanı’nı anlatan şiirler okudu.

Öğrencilerin sunumu arkadaşlarından ve velilerden tam destek aldı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı