Turnasuyu Spor Tesislerinde Önemli Mesafe Alındı

475

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesi Turnasuyu Mahallesi’nde inşası devam eden iki adet nizami futbol sahası ve spor tesisini gezen Başkan Enver Yılmaz, “Ordu ilimize bugüne kadar 87 milyon TL’lik spor yatırımı yaptık.

Turnasuyu Mahallemize 60 m x 90 m ölçülerinde, iki adet doğal çim futbol sahası ve bir adet de tesis binası inşaatında yaklaşık bir ayda önemli bir mesafe aldık” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, il genelinde hayata geçirdiği spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Gülyalı’nın Turnasuyu Mahallesi’nde iki adet nizami futbol sahası ve bir adet spor tesisinin inşaatına devam eden Büyükşehir, çalışmaları kısa sürede tamamlayarak spor alanında önemli bir yatırımı hayata geçirmeyi planlıyor.

Başkan Yılmaz, “Her Yaştan Hemşehrimiz Sportif Faaliyetler İçerisinde Bulunsun İstiyoruz”

Tesis inşaatını yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alırken, geride kalan 1 ayı aşkın sürede önemli bir mesafe kat ettiklerini belirtti. Ordu’da bugüne kadar 87 milyon TL’lik spor yatırımını hayata geçirdiklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, “Turnasuyu Mahallemize 60 m x 90 m ölçülerinde, iki adet doğal çim futbol sahası ve bir adet de tesis binası yapıyoruz. Her yaştan hemşehrimiz sportif faaliyetler içerisinde bulunsun istiyoruz” diye konuştu.

Tam Donanımlı Bir Tesis

2 bin 224 m² proje alanı üzerine inşa edilecek spor tesisinin taban alanının 556 m² olacağını ve bodrum kat, zemin kat, 1. ve 2. katlar olmak üzere toplam 4 kattan oluşacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Tesis binamız içerisinde 33 yatak kapasiteli dinlenme odaları (18 m², 30 m² ve 15 m²lik yatak odaları), kondisyon salonu, yemekhane, sauna, soyunma odaları, ofisler (11 m²), toplantı odası (16 kişilik), başkan odası, mescit, kulüp hoca odaları, yönetim seyir alanı, oyuncu aktivite salonu, yönetim odaları, çok amaçlı oda, buhar odası, tuvalet ve duşlar ile masaj odası ve revir bulunacak” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı