“Yeni Mide İle Yeni Bir Hayat!”

542

Ordu’nun Kabataş İlçesinde Yaşayan 83 Yaşındaki Ahmet Akdoğan İki Yıldır Çözüm Bulunamayan Hastalığından 1 Saatte Kurtuldu.

Ahmet Akdoğan uzun yıllardır mide şikayeti dolayısıyla son zamanlarda sürekli kusmaya başlamış ve gün geçtikçe kilo kaybediyordu.  Müracaat ettiği hastanelerde “subtotal gastrektomi” (mide çıkışının daralması ve tıkanması) teşhisi konulan 83 yaşındaki Ahmet Akdoğan İstanbul’da da gittiği bir çok hastanede beraberindeki ileri derece KOAH hastalığı ve yaşı dolayısıyla yüksek riskte görülüp ameliyat edilemiyordu. Devam eden şikayetleri sebebiyle Medical Park Ordu Hastanesi Dahiliye Polikliniğine başvurdu.  Burada yapılan değerlendirmeler sonucunda Genel Cerrahi Polikliniğinde tedavisine devam edilmesi kararı verildi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nihat Polat tarafından ameliyat değerlendirmesine alınan hasta yandaş hastalıkları sebebiyle çok yüksek riskli ameliyat oranı olan %90 olarak değerlendirildi. Ameliyatın riskleri ve uygulanacak ameliyat yöntemi hakkında  bilgilendirilen  Ahmet Akdoğan edindiği güven üzerine acil şartlardan dolayı ameliyata alındı. Yaklaşık 1 saat süren başarılı ameliyat sonunda sağlığına kavuşarak bir hafta sonra taburcu edildi.

1 Saatlik Ameliyat İle Mide Darlığı Açıldı…

Hasta hakkında bilgi veren Medical Park Ordu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nihat Polat şunları söyledi. ’’Hastanın primer problemi mide çıkışında ileri derecede darlık olmasıydı. Yediği gıdaları midesindeki darlık sebebiyle sindiremiyor,  kusmaları oluyor ve  bu darlık yüzünden hasta beslenemiyordu. Daha önce gittiği hastanelerde yaşı ve ileri derece KOAH nedeniyle yüksek riskli olarak değerlendirilmiş ve ameliyata alınamamıştı. Hastaya yaptığımız tetkikler sonucunda mide çıkışında darlık olduğu tekrar teyit edildi. İleri KOAH hastalığı nedeni ile anestezi uzman görüşü istenilen Ahmet Akdoğan’a epadural anestesi önerildi. Hasta uyutulmayarak belden özel bir teknikle uyuşturuldu ve operasyona alındı. Ortama 1 saat süren ameliyatta Ahmet Akdoğan’ın mide çıkışındaki ileri derece  darlığın tamiri için midenin 3’te 1’i alınarak yeni bir mide yapıldı. Artık gıdalarını rahatlıkla sindirip yiyebiliyor ve sindirilen gıdalar bağırsağa geçebiliyor. 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra servise alınan hastamız yaşanan bu süreçte hiç bir şekilde solunum cihazına bağlanmasına gerek olmadı. Hastamız artık önceki gibi yemek yiyebiliyor ve kaybettiği kiloları geri almaya başlayarak sağlığına kavuştu. Kontrollerine gelmek üzere kendisini mutlu bir şekilde taburcu ettik.‘’

Nihayet Sağlığıma Kavuştum…

 Geçirdiği başarılı operasyon sonrası yeniden doğmuş gibiyim diyen Ahmet Akdoğan  “Daha önce birçok hastaneye başvurduk ama hiçbirinden çözüm alamadık. Her geçen gün yemek yiyemediğim için zayıflıyordum ve çaresiz kalmıştım. Hastalığıma çareyi Medical Park Ordu Hastanesinde buldum. Başta doktorumuz Op. Dr. Nihat Polat olmak üzere ilimizde böyle bir sağlık hizmeti sunduğu için Medical Park Ordu Hastanesi yöneticilerine ve çalışan tüm personellere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı