Atatürk Ortaokulu Atıcılık Sporunda Önemli Başarı Elde Etti

695

Samsun’da düzenlenen Atıcılık Yıldızlar Türkiye Birinciliği Yarışmasında büyük başarı elde eden Altınordu Atatürk Ortaokulu öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.

16-18 Mart tarihlerinde Samsun’nun Bafra ilçesinde bulunan atıcılık poligonunda Atıcılık Yıldızlar Türkiye Birinciliği Yarışması gerçekleştirildi. Düzenlenen turnuvada boy gösteren Altınordu Atatürk Ortaokulu öğrencileri aldıkları derecelerle yarışmaya damga vurdu. Bu kapsamda Altınordu Atatürk Ortaokulu öğrencileri havalı tabanca ve havalı tüfekte gösterdikleri başarı ile derece elde etti.

Atatürk Ortaokulu Dereceyle Döndü

Yapılan müsabakalar sonucunda kızlarda takım halinde Havalı Tabanca da Türkiye ikinciliği, Havalı Tüfekte ise Türkiye dördüncülüğü elde en öğrenciler bu alanda Ordu’ya ilk başarıyı getirdi. Yarışmada ayrıca erkekler Havalı Tabanca Takımı ise Türkiye üçüncüsü oldu. Dereceye giren Kızlar Havalı Tabanca Takımı Merve Akbaş, Yağmur Şenyurt, Ceren Karakoç’tan, Kızlar Havalı Tüfek Takımı Gamze Bayram, Eda Nur Bayram ve Ayşe Esma Turan’dan oluşurken; Erkekler Havalı Tabanca Takımı’nda ise Berat Tut, Uğur Can Aydın ve Hasan Can İştar isimleri yer aldı.

Okul Müdürü Aksoy: “Her Alanda Başarılı Olmak İçin Gayret Gösteriyoruz”

Samsun’da gerçekleştirilen ve büyük bir başarı elde edilen yarışmaları değerlendiren Altınordu Atatürk Ortaokulu Müdürü Hakan Aksoy, duygu ve düşenlerini dile getirdi. Hem akademik hem de sportif alanda önemli başarılar elde ettiklerini ifade eden Aksoy, “Atatürk Ortaokulu olarak akademik alanda ön plana çıktığımız gibi sosyal, sanatsal, sportif alanlara da öğrencilerimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Okul olarak birçok spor dalında başarıya ulaşırken, geleneksel bir yapıya ulaştığımız halk oyunları, futbol, judo, hentbol, tenis branşlarına atıcılık sporunu da ekliyoruz. 4 ay önce başladığımız bu yolda Dünya Atıcılık Şampiyonu sporcumuz Cevdet Karagöl ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Zeki Küçük ile birlikte özverili bir çalışma sonucunda çocuklarımız müthiş başarıya imza atarak, Türkiye dereceleri elde ederek ilimizi en iyi şekilde temsil ettiler. Bu nedenle öncelikle hocalarımızı, sonra çocuklarımızı ve onların değerli ailelerini tebrik ediyorum. Bizim bu başarımızda katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ve her öğrencimizi bir spor dalında faaliyet göstermeye davet ediyorum” dedi.

 

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı