Bugünün Kuşaklarının Diktiği Ağaçlarda Gelecek Nesiller Serinleyecek

496

Ünye’de çevre koruma ve yeşillendirme çalışmaları çerçevesinde kamu-özel işbirliği ile ağaçlandırma çalışması gerçekleştirildi.

Ünye Kaymakamlığı, Ünye belediyesi, Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Doğa Koleji, Orman Genel Müdürlüğü ve Özel Atasam Hastanesi işbirliği ile Ünye Kırkevler plajında Cumhuriyet Fidanları Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Ağaçlandırma etkinliğine Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Aksu ve daire amirlerinin yanı sıra, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Etkinlikte konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Toprakla iç içe olmak en keyifli işlerden bir tanesidir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Kıyamet kopsa da elinizdeki fidanı dikin” buyurmuştur. Orman Haftası ve Su Günü münasebetiyle bu etkinliğe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aradan 10-15 yıl geçtiğinde burası bir Çamlık ve Çınarsuyu mesire alanı gibi insanların vakit geçirebileceği muhteşem bir alana dönüşecek” dedi.

Etkinlikte söz alan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise Ünye’nin suni plantasyon orman çalışmaları açısından örnek ilçelerden biri olduğunu söyledi. Güney, “Bu örneklerden biri de Çamlık mesire alanıdır. 70 yıl önce orada dikilen ağaçlar bugün çok değerli bir mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Bugün dikilen fidanlar gelecekte ağaç olarak insanları gölgesinde serinletecek” dedi.

Protokol üyeleri daha sonra çocuklarla birlikte Cumhuriyet Fidanları Hatıra Ormanına fidan diktiler.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı