Minikler Masal İçin Yarıştı

532

Ünye Halk Kütüphanesinin gerçekleştirdiği, 54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında 11. Geleneksel İlkokullar Arası ‘Masal Anlatma ve Canlandırma’ yarışması düzenledi. İlkokul 3. ve 4. sınıflar arası ‘Masal Anlatma ve Canlandırma’ Yarışmanın birincisi Ünye Yunus Emre İlkokulu öğrencisi İrem Çam oldu.

Amacımız Çocuklara Okumayı Teşvik Etmek

Yarışma öncesi konuşan Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu, düzenledikleri yarışmayla amaçlarının çocuklara masal okuma alışkanlığını kazandırmak ve bu sayede de okumayı teşvik etmektir.Çocuklarımızın özgüvenlerini geliştirerek jest ve mimiklerle masal dünyalarını anlatmalarını istedik. Bu şekilde onların içlerindeki duyguyu dışarı yansıtmışta oluyoruz.” dedi.

28 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphaneler Haftası’nın bu yıl 54. yılının kutlanacağını söyleyen Kocaoğlu, “Kütüphaneler Haftasını ilçemizde en güzel şekilde kutlayacağız. Ünye’nin güçlü sesini Türkiye’ye duyuracağız. Bu anlamda bizim öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm Ünye’ye ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Ünye’de 6 Okuldan 6 Öğrenci Katıldı

Ünye’den 6 okuldan 6 öğrencinin katıldığı ‘Masal Anlatma ve Canlandırma’ yarışmasında; Yunus Emre İlkokulu öğrencisi İrem Çam birinci, İnönü İlkokulu öğrencisi Burcu Güler ikinci, Prof. Dr. Necmettin Polvan İlkokulu öğrencisi Berra Gülüzar Sarı üçüncü oldu.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı