Darp Edilen Engelli Gazeteci Adalet Arıyor

673

Ünye’de 22 Mart 2017 saat 19:20 da insanlık dışı bir saldırı meydana geldi. Evet çok değil bundan 1 yıl önce Ünye’de yerel basın olarak hizmet veren Çakır Medya genel yayın yönetmeni Cihan Çakır maskeli 2 kişi tarafından darp edilmişti.

Suçlular hala aramızda elini kolunu sallayarak geziyorlar.

Basında da yer alan engelli gazeteciye saldırı ve darp olayının ardından saldırının  aydınlatması için başta Ünye Asayiş Büro ekipleri tarafından sıkı ve başarılı bir çalışma yürütülmüş, olay kovuşturmasını Türk Adaletine teslim etmişlerdir.

”Benim olay aslında bireysel bir dava değil, toplumsal bir dava ve bu davada adalet kör, sağır, dilsiz kalarak, hukuksuzluğa ve şiddete ön vermiştir”.

Çakır Medya genel yayın yönetmeni Çakır olayın yıl dönümünde şu açıklamalarda bulundu.’’ 22 Mart sadece bana yapılan bir saldırı olarak görmüyorum. Bu saldırı aynı zamanda basına, insanlığa ve adalete yapılan bir saldırıdır.

Şahsıma yapılan darp planlı kasti ve en ince ayrıntısına kadar düşünülerek  yapılan bir saldırıdır.   Saldırı sonrasında gerekli yerlere müracaatlarımızı yaparak, adalet arayışımıza büyük umutlarla  start verdik.

Türk Adaletine güvenerek gerçekleştirdiğimiz hak mücadelemiz, ne yazık ki bir yıl içerisinde mahkeme aşamasına bile gelemedi. Yaşananlar çok güvendiğimiz Türk adaletinin gerçekten kör topal olduğunu gözler alt serdi.

Saldırı  sonrası polisin başlatmış olduğu tahkikatta, olay 3 günd  neticelendilerek yargıya teslim edilirken ,maalesef yargı   1 senedir olayı soruşturmaya devam etmektedir.

 Bizler vatandaş olarak yargıya güveniyoruz.

Hele hele yargıdaki Feto temizliğinin ardından bu güvenimiz daha da artmıştı . Lakin gelinen süreçte bir arpa boyu yol gidilememesi  yargı konusunda haklı olarak  karamsarlığa düşmemize sebep olmuştur.

Buradan bir yıl boyunca yaşananlara ve darp dosyanın nasıl ve neden halen bekletildiğinin  detaylarına şuan girmek istemiyorum .Ama adalet susmaya devam ederse, biz konuşursak sonuçları farklı olur.

Kanımca şunu belirtmek isterim ki , yargı mensuplarının  bu dosya üzerine düşmedikleri endişesi içerisindeyim. Umarım yanılırım.

Unutulmamalıdır ki geç gelen Adalet Adalet değildir.

Yargı tarafında bir  yıldır üzerinde  en ufak bir gelişme kaydedilemeyen olayda, emniyet güçlerinin tahkikatında ortaya çıkan delilleri göz ardı eden bir adalet olabileceğine inanmamakla beraber, Türk adaleti bu olamaz kanaatindeyim…

Buradan korkusuz bildiğim  yargı mensuplarına sesleniyorum.

Adaletin terazisini elinde bulunduranlar sizler  ‘’Kuvvete Dayanamayan Adalet Aciz, Adalete Dayanamayan Kuvvet Zalimdir’’bunu bilerek hareket edeceğinize ve hiç bir güç karşısında eğilmeyeceğinize  güvenim tamdır.

Unutmayın adaletin olmadığı yerde er yada geç Allah’ın hükmü  geçerli olacaktır.

Her pahasına olursa olsun adaletin tecellisi  için sonuna kadar mücadele vereceğimi  kamuoyuna saygıyla duruyorum” dedi.

 

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı