Tepeköy-Şenyurt Bağlantısı Sıcak Asfalta Kavuşuyor

561

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geride bırakılan 4 yıllık süre zarfında 39 km sıcak asfalt çalışması yapılan Perşembe ilçesinde yol yatırımları kaldığı yerden devam ediyor.

Mevsim şartlarının el vermesiyle birlikte sıcak asfalt çalışmalarına Perşembe-Tepeköy-Şenyurt bağlantı yolunda başladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,  2018 yılında ilçeye 24 km daha sıcak asfalt çalışması yapılacağını ifade etti.

Başkan Yılmaz, “Toplam Uzunluğu 6 Km”

Başkan Enver Yılmaz yaptığı değerlendirmede, “Toplam uzunluğu 6 km olan yolumuzun 2.5 km’sinde PMT serimi tamamlanarak sıcak asfalt çalışmasına başlandı. Kalan kısımlarda ise altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor. Uzun ömürlü olması için sanat yapılarıyla güçlendirilecek yolda 18 bin m3 taş duvar, 30 metre menfez ve 200 metre uzunluğunda koruge boru kullanılacak” diye konuştu.

“İlçeye 24 Km Sıcak Asfalt”

Perşembe ilçesine geride kalan 4 yıllık süreçte 39 km sıcak asfalt döküldüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, “İlçemizi vatandaşlarımızın hak ettiği modern yollara kavuşturmak için yatırımlarımızı gayretle sürdürüyoruz. 2018 yılında Perşembe’mize 24 km daha sıcak asfalt çalışması yapacağız. Hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecek” şeklinde konuştu.

“Bugüne Kadar Böyle Çalışma Görülmedi”

Yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, “Bu zamana kadar böyle çalışma görmedik. Önceden patates çukuru gibi olan ve sık sık meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşımın sağlanmasında güçlük yaşanan yolumuz, yapılan taş duvar imalatı ve altyapı çalışmaları ile güçlendirildi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı