Ünye Sanayi Sitesi Projesi İçin Önemli Adım

547

Ünye’de ihtiyaca cevap veremeyen eski sanayi sitesi için yeni yapılması planlanan site adına çalışmalarda önemli bir adım atılmış oldu. Yapılacak Sanayi sitesinin yeri onaylanan yeni imar planında belirlendi.

Ünye Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi esnaflarında katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve esnaflar katıldı.

Başkan Çamyar, “İmar Planının Askı Sürecinden Sonra Kamulaştırma Başlayacak”

Toplantıda konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yeni imar planında yapılacak olan sanayi sitesinin yerinin belirlendiğini kaydetti. Başkan Çamyar, “1/5000’lik imar planımız askıdan indi, 1/1000’lik planımızda onaylandı. Ordu Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında onaylandı ve şu anda imza aşamasında. Valilik onayının ardından ise askıya çıkacak. Mayıs ayının sonuna doğru askıdan inerek kesinleşmiş olacak. Ardından sanayi sitesi için belirlenen alanın kamulaştırma süreci başlayacak. Bu süreci de Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve Ünye Belediyesi olarak eşzamanlı yürüteceğiz. Kamulaştırmanın ardından ise yapım noktasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız üst yapı inşaatını gerçekleştirecek.

Yeni Sanayi Sitesi Akkuş-Niksar Yolu Üzerinde Ki Benzer İş Kollarını Da Kapsayacak

Yeni sanayi sitesinin 600 dükkândan oluşacağını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, proje içerisinde Akkuş-Niksar yolunda benzer iş kollarında bulunan esnafların da yer alacağını söyledi. Yol üzerinde apartmanların altında oto tamir, bakım gibi iş kollarının faaliyet yürüttüğünü belirten Başkan Çamyar, o esnaflarımız da yeni sanayi sitesine taşıyacağız” diye konuştu.

Başkan Çamyar, gayrimenkul değerleme sistemi ile dükkân değerlerinin belirlenerek yeni sanayi sitesinde yer verileceğinin altını çizdi.

Ünye’ye Araç Muayene İstasyonu Müjdesi

Ünye’de araç muayane istasyonu taleplerine kayıtsız kalmadıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilgili firma ile görüştüklerini ve firmanın çok yakın zamanda sanayi sitesi içerisinde ya da başka bir alanda muayene istasyonu kuracağını söyledi.

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yakın Takipte

Toplantıda söz alan Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Projenin maliyetinin 2 milyar lira olduğunu vurgulayan Milletvekili Gündoğdu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a konuyu ilettiklerini, Bakan Arslan’ın da bu yol ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un özel bir gayreti ve kendisinden ricası olduğunu aktardığını söyledi. Gündoğdu, proje çalışmalarının devam ettiğini ve tamamlanmasının ardından yatırım programına alınması ile ilgili görüşmelerin devam edeceğini vurguladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı