Ünye 1957 Sporun Emektarı Son Yolculuğuna Uğurlandı

1004

Ordu’nun Ünye İlçesi’nde meydana gelen olayda İddiaya göre psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Şaban Akbaş’ın oğlu R. Akbaş (25) tartıştığı babasını bıçaklayarak öldürmüştü. Ünye 1957 Spor’da masörlük görevi yürüten Şaban Akbaş bugün Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenle toprağa verilmek üzere Van’a uğurlandı.

Törende konuşan Ünye 1957 Spor ikinci kaptanı Uğur Özvardar, “Bugün bu acı haberle yıkıldık. Şaban Abi bize abiden daha öte bizim her zaman iyi günümüzde kötü günümüzde yanımızda olan bir abimizdi.” dedi.

Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü İbrahim Yıldırım, “Şaban Abi sadece futbolcularımızın babası, abisi değildi. Ünye’de kimin sporla ilgili sakatlığı olsa koşa koşa giden, hiçbir şekilde mazeret üretmeden yardım eden bir Ünye sevdalısıydı.” dedi.

Törende konuşan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı ve Ünye 1957 Spor Kulübü Basın Sözcüsü Erhan Eren, “Şaban Abi 2001 yılında Ünyespor’la birlikte göreve başlamıştı. O günden beri Ünyespor’la birlikte ne olursa olsun her zaman Ünyespor’un yanında olmuştu. Yokken yoklukla yetinmeyi bilen iyi bir aile babasıydı.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Bu acı haberi ilk aldığımda gerçekten şok oldum. Herkes mutlaka ölümü tadacak herkes mutlaka bir gün ölecek ölümün şekilleri vardır gerçekten bu ölüm Şaban Bey’e yakışan bir ölüm olmadı.” dedi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Ölümler hep soğuktur insanları derinden sarsar üzer ama benim hayatımda çok az ölüm beni bu kadar üzmüştür. Kendisi herkese kendini adamış çok iyi bir baba olan her konuşmamızda evladı için ailesi için ne yapabilirim diye düşünen bir insandı.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından helallik alındı ve Akbaş’ın naaşı defnedilmek üzere Van’a gönderildi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı